Ostuda na konec roku

hokej - 30. 12. 2021

PARDUBICE – Poslední letošní klání nedopadlo pro pardubické hokejisty vůbec dobře, když na svém ledě potupně podlehli Českým Budějovicím. Ty se k drtivé výhře nasměrovaly již v první třetině, kterou po necelých dvanácti minutách ovládly 0:4… Již po třetí brance ale v domácí kleci vystřídal Kloučka vrchlabský Soukup, který si tak připsal extraligový debut za Pardubice. Ani tato změna ale nic zásadního nepřinesla, a tak se od druhé třetiny opět vrátil do pardubické branky Klouček. Dynamo ve druhé části trochu ožilo, vytvořilo si šance, nastřelilo tyčku i břevno, ale do branky Budějovic se trefilo jen jednou. Poslední část pak ale ze strany domácích opět zapadla do ostudné šedi první třetiny, a tak hosté ještě dvakrát skórovali…

37. kolo: Dynamo Pardubice – Motor České Budějovice 1:6 (0:4, 1:0, 0:2). Branky a nahrávky: 04:13 Percy (Holec, Pech), 06:44 Karabáček (Percy), 08:10 Štencel (Novotný, Abdul), 11:20 Valský (Percy, Novotný), 46:43 Doležal (Hanzl, Abdul), 56:19 Ondráček (Valský) – 25:05 Blümel (Hecl, Vála). PARDUBICE: Klouček (9. – 20. Soukup) – Robertson, Nakládal, Mikuš, Košťálek, Vála, Kolář, Zdráhal – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kousal, Musil, Camara – Říčka, Roman, Cienciala – Hecl, Anděl, Rohlík. (saf)