Východním Čechám vládne Dynamo

hokej - 04. 01. 2022

HRADEC KRÁLOVÉ – V hokejové bitvě o východní Čechy porazilo poprvé v letošní sezoně Dynamo hradecký Mountfield! Domácí šli sice do vedení, ale již za 40 vteřin srovnal skóre Kousal. Rozhodující krok k vítězství pak udělaly Pardubice ve druhé třetině, když si nejprve Košťálkovu nahrávku skvěle srazil do vlastní sítě syn slavného otce Kelly Klíma, aby pak o necelou minutu a půl později navýšil vedení bek Zdráhal svým prvním letošním gólem. Vítězství v prestižním derby korunoval na konci 59. minuty Blümel, když po Říčkově přihrávce neměl problém trefit v tu dobu již prázdnou branku Hradce – 1:4.

38. kolo: Mountfield HK – Dynamo Pardubice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1). Branky a nahrávky: 03:05 Oksanen (Smoleňák) - 03:45 Kousal (Matýs, Camara), 33:37 Košťálek (Kousal, Robertson); 34:53 Zdráhal (Hrádek, Kousal), 58:51 Blümel (Říčka). PARDUBICE: Frodl – Zdráhal, Mikuš, Košťálek, Robertson, Vála, Kolář, Hrádek – Říčka, Paulovič, Blümel – Matýs, Kousal, Camara – Urban, Anděl, Rohlík – Herčík, Roman, Koffer. (saf)