Galavečer se nekonal, na poděkování došlo

Město Pardubice - 11. 01. 2021
Galavečer se nekonal, na poděkování došlo

Jak se již stalo tradicí, město každým rokem oceňuje nejen své nejlepší sociální pracovníky a pedagogy, za skvělé výsledky za uplynulý rok bývají odměňováni také žáci základních a středních škol.

 

Ačkoli kvůli covidu v březnu nedošlo na slavnostní předání ve Východočeském divadle, o poděkování a finanční dar ani v závěru loňského roku nikdo z oceněných nepřišel.

Účast v celorepublikových finále, obsazení předních příček v krajských kolech či reprezentace města na olympiádách nebo v národních i mezinárodních soutěžích. Právě za takové úspěchy získalo pamětní list a finanční odměnu celkem 39 žáků ze základních uměleckých škol, 77 žáků a 8 týmů ze základních škol a nižších gymnázií a 60 středoškoláků včetně studentů konzervatoře. Kritéria pro udělování cen, která město v předminulém roce zpřísnilo, zůstala pro středoškoláky stejná, u žáků základních škol byla loni navíc rozšířena o umístění na 1. místě v okresním kole. Důvodem bylo, že se soutěže pořádané ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ke 12. březnu loni zastavily, a žáci tak nestihli projít všemi koly.

„Epidemická situace nám bohužel neumožnila udělat předávání ocenění s tradičním galavečerem v divadle nebo Hronovické. Nechtěli jsme však vynechat alespoň osobní poděkování, v rámci omezení jsme tak po malých skupinkách ocenili pedagogy a sociální pracovníky v důstojné atmosféře na radnici. Byla to moc milá setkání, velmi si jejich práce vážíme a děkujeme jim za ni, bylo vidět, že je potěšilo, že jsme na ně nezapomněli, což bylo naším cílem,“ objasňuje náměstek primátora pro školství a sociální politiku Jakub Rychtecký s tím, že ocenění radnice žákům poslala přes ředitelky a ředitele jednotlivých škol, poděkování formou dopisu však dostali i všichni nominovaní.

Spolu s oceněním žáků pak jde samozřejmě ruku v ruce také ocenění pedagogů. Za rok 2019 bylo oceněno celkem 7 pedagogů a 3 ředitelé ze škol a dalších příspěvkových organizací zřizovaných městem. „Pro komisi není výběr těch nejlepších nikdy snadný, jelikož toto ocenění by si zasloužili všichni z navržených pedagogů. Nejen rodiče, ale právě také pedagogové často stojí za úspěchy svých žáků, dokážou je dostatečně motivovat a posouvat vpřed k jejich skvělým výsledkům,“ konstatuje předseda Komise pro výchovu a vzdělávání František Němec. Mezi oceněné pedagogy patří Renata Marešová z Lentilky – integrační školky a rehabilitačního centra, Lucie Tkačíková z MŠ Kytička, Helena Sochová ze ZŠ J. Ressla, Monika Hrabánková ze ZŠ npor. Eliáše, Tomáš Zářecký ze ZŠ Studánka, Eva Buršíková ze ZŠ Štefánikova, Roman Faltys ze ZUŠ Pardubice Havlíčkova, Naděžda Gregorová ze ZUŠ Pardubice Polabiny a Zora Hrabaňová z DDM Beta Pardubice. Cenu náměstka si přitom odnesl Filip Patlevič, ředitel dubinské ZŠ Studánka.

V případě zaměstnanců sociálních služeb bylo ocenění uděleno celkem pěti pracovníkům. I na ty přitom čekal pamětní list a finanční odměna, které si z radnice odnesli pracovníci Sociálních služeb města Pardubic Hana Vítková a Jiří Bek, dále byly oceněny Aneta Betlachová a Zdeňka Tomčalová z Oblastní charity Pardubice a Blanka Brandová ze Střediska rané péče v Pardubicích, na kterou čekala cena náměstka Jakuba Rychteckého. „Také sociální pracovníci a pracovníci v sociálních službách jsou v boji s pandemií v první linii, za rok 2020 by si navíc zasloužili obrovské ocenění úplně všichni, jsem rád, že se nám podařilo s ministerstvem vyjednat pro ně odměny,“ informoval náměstek Rychtecký.  

Školy mají možnost nominovat své nadané žáky pravidelně na konci školního roku nebo během měsíce září, o oceněných pak rozhoduje Rada města Pardubic, a to na základě doporučení Komise pro výchovu a vzdělávání. Co se ocenění pedagogů a ředitelů pardubických školských zařízení a pracovníků sociálních služeb týče, také v tomto případě o tom, kdo si ocenění spojené s finanční odměnou odnese, rozhoduje rada města na návrh příslušné komise. Všichni pedagogové, ředitelé a zaměstnanci sociální služeb, kteří byli v prosinci oceněni, přitom budou dodatečně přizváni do Východočeského divadla Pardubice k oceňování pedagogů a sociálních pracovníků za rok 2020. (iko)

Mohlo by vás zajímat:

Obrovský úspěch Pardubic

Obrovský úspěch Pardubic

Novostavba GAMPA a Sféra v Automatických mlýnech získala ocenění za nejlepší architekturu v historickém prostředí

Pardubice nabité moderní energií

Pardubice nabité moderní energií

Unikátní setkání představí domácí fotovoltaiku, život s elektromobilem a nastíní, proč přichází jaro dříve

Automatické mlýny poprvé

Automatické mlýny poprvé

Zámek Pardubice hostí v pátek zahájení Festivalu muzejních nocí

Vedení města debatovalo s poslanci

Vedení města debatovalo s poslanci

Mezi tématy nechyběla spalovna nebezpečných odpadů nebo areál bývalých kasáren

Pocta JUDr. Josefu Štolbovi

Pocta JUDr. Josefu Štolbovi

Pardubičtí turisté odhalili významnému občanovi desku na domě, kde žil

Pozor na spádové obvody

Pozor na spádové obvody

Pardubické mateřské školy otevírají dveře pro zápisy již za týden