Univerzita s rekordem

běh - 04. 05. 2022
Univerzita s rekordem

PARDUBICE - Rekordní počet 31 590 kilometrů uběhli, ujeli a ušli studenti a zaměstnanci Univerzity Pardubice během akce Rozhýbejme univerzitu. O 10 tisíc km tak překonali číslo z loňského prvního ročníku výzvy.

 

Do akce, kterou pořádá Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice, se letos od 1. dubna opět zapojily stovky studentů a zaměstnanců. Na počty kilometrů byli lepší studenti, kteří zaznamenali za měsíc více než 17 649 km, zaměstnanci univerzity pak 13 941 km. Nejdelší vzdálenost urazili studenti i akademici na kole - více než 16 tisíc km, chůzí zdolali vzdálenost téměř devět tisíc a naběhali bezmála sedm tisíc kilometrů. V souboji fakult letos celkové vítězství obhájila Fakulta chemicko-technologická s více než jedenácti tisíci kilometry. Její zástupci ujeli na kole 5 717 km, uběhli 2 930 km a ušli 2 387 km.

 

Na druhém místě skončila Dopravní fakulta Jana Pernera s 6 675 km a třetí příčku získala Fakulta ekonomicko-správní s 6 152 km. Z jednotlivců si nejvíce, celkem 1 806 km, zapsal v letošní výzvě student Štěpán Hrdina z Dopravní fakulty Jana Pernera. Ze zaměstnanců je vítězem s 1 202 kilometry akademik Tomáš Bajer z Fakulty chemicko-technologické. Pro zapojení do soutěže stačilo účastníkům ujít nebo uběhnout minimálně čtyři kilometry a na kole jich ujet deset. Délku trasy si univerzitní sportovci sledovali pomocí mobilních aplikací. Vítězný tým získá opět pohár a nejlepší jednotlivci odměny.

 

Výzvu k pohybu poprvé vyvolala univerzita loni. Celá akce měla podpořit zábavnou formou zdravý životní styl a motivovat k pohybu v době pandemie a online výuky. Loni během akce studenti s akademiky naběhali celkem 21 330 kilometrů. Letos se ve výzvě nově objevily kategorie chůze a jízda na kole. (MaM) Foto: UPa

Mohlo by vás zajímat:

Běžci v pardubických ulicích

Běžci v pardubických ulicích

Vinařský půlmaraton vyhráli Hrochová a Homoláč

Dva tisíce sokolů v Pardubicích

Dva tisíce sokolů v Pardubicích

Krajský slet sokolů se koná o víkendu na stadionu na Dukle

Proti Slavii i Němcům

Proti Slavii i Němcům

Pardubické fotbalisty čeká minimálně pět přípravných zápasů

Dynamo začne s Kladnem

Dynamo začne s Kladnem

Hokejová extraliga už zná svůj jízdní řád

Beksa (zatím) bez trenérů

Beksa (zatím) bez trenérů

Vanja Miljkovič už není trenérem pardubických basketbalistů

Pardubice povede Saňák

Pardubice povede Saňák

Fotbalisté Pardubic povede nový realizační tým