Univerzita s rekordem

běh - 04. 05. 2022
Univerzita s rekordem

PARDUBICE - Rekordní počet 31 590 kilometrů uběhli, ujeli a ušli studenti a zaměstnanci Univerzity Pardubice během akce Rozhýbejme univerzitu. O 10 tisíc km tak překonali číslo z loňského prvního ročníku výzvy.

 

Do akce, kterou pořádá Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice, se letos od 1. dubna opět zapojily stovky studentů a zaměstnanců. Na počty kilometrů byli lepší studenti, kteří zaznamenali za měsíc více než 17 649 km, zaměstnanci univerzity pak 13 941 km. Nejdelší vzdálenost urazili studenti i akademici na kole - více než 16 tisíc km, chůzí zdolali vzdálenost téměř devět tisíc a naběhali bezmála sedm tisíc kilometrů. V souboji fakult letos celkové vítězství obhájila Fakulta chemicko-technologická s více než jedenácti tisíci kilometry. Její zástupci ujeli na kole 5 717 km, uběhli 2 930 km a ušli 2 387 km.

 

Na druhém místě skončila Dopravní fakulta Jana Pernera s 6 675 km a třetí příčku získala Fakulta ekonomicko-správní s 6 152 km. Z jednotlivců si nejvíce, celkem 1 806 km, zapsal v letošní výzvě student Štěpán Hrdina z Dopravní fakulty Jana Pernera. Ze zaměstnanců je vítězem s 1 202 kilometry akademik Tomáš Bajer z Fakulty chemicko-technologické. Pro zapojení do soutěže stačilo účastníkům ujít nebo uběhnout minimálně čtyři kilometry a na kole jich ujet deset. Délku trasy si univerzitní sportovci sledovali pomocí mobilních aplikací. Vítězný tým získá opět pohár a nejlepší jednotlivci odměny.

 

Výzvu k pohybu poprvé vyvolala univerzita loni. Celá akce měla podpořit zábavnou formou zdravý životní styl a motivovat k pohybu v době pandemie a online výuky. Loni během akce studenti s akademiky naběhali celkem 21 330 kilometrů. Letos se ve výzvě nově objevily kategorie chůze a jízda na kole. (MaM) Foto: UPa

Mohlo by vás zajímat:

Nakládačka v Plzni

Nakládačka v Plzni

Pardubičtí fotbalisté vysoko prohráli v Plzni

Drama až do vítězného konce!

Drama až do vítězného konce!

Pardubičtí basketbalisté vyhráli na úvod NBL v Děčíně

Ztráta bodů v O2 Aréně

Ztráta bodů v O2 Aréně

Pardubičtí hokejisté prohráli na Spartě

Dynamo vyhrálo na Kladně

Dynamo vyhrálo na Kladně

Pardubičtí hokejisté vyhráli i druhý zápas extraligy

Slavia vyhrála. Gól ze hry však nedala

Slavia vyhrála. Gól ze hry však nedala

Zahraniční posily Pardubic se předvedly v dobrém světle, Daňka zatím moc vidět nebylo

Jasné vítězství na úvod

Jasné vítězství na úvod

Pardubičtí hokejisté zdolali Litvínov