Češi a Evropa

Město Pardubice - 19. 06. 2022
Češi a Evropa

PARDUBICE - Evropa bude tématem Kavárny Universitas, která v úterý 21.6. od 17 do 19 hodin v Divadle Exil (na třídě Míru v Machoňově pasáži) připomene nadcházející české předsednictví Rady EU. Jak přibližovat Evropskou unii občanům, o Evropě jednoduše, tak se jmenuje další díl série diskusí, kterou organizují studenti Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. Ti si tentokrát jako hlavního hosta pozvali vedoucí Oddělení pro Eurocentra v České republice Ludmilu Johnovou.

Evropská unie je vděčným mediálním tématem, které neustále rezonuje ve veřejném prostoru. Málokdo z občanů ale přesně dokáže pojmenovat všechny výhody a nevýhody, které nám členství v Evropské Unii přináší. Větší informovanost občanů ČR je úkolem Eurocenter, která patří pod Úřad vlády. Vedoucí těchto center, Ludmila Johnová, bude mluvit o tom, jak Češi vnímají Evropskou Unii, jak se vyvíjí veřejné mínění, a také o aktuálních trendech ve vzdělávání. České předsednictví Radě EU odstartuje 1. července.

 

Ludmila Johnová působí čtvrtým rokem jako vedoucí Oddělení pro Eurocentra v rámci Sekce pro evropské záležitosti Úřadu vlády, kde koordinuje informační aktivity týkající se EU a členství Česka v EU napříč regiony ČR. Zajímá se o aktuální dění v EU, sleduje trendy ve veřejném mínění a ve vzdělávání, především v tom neformálním. S mládeží pracuje i ve volném čase. Na pozici předsedkyně Komise mládeže České kuželkářské asociace organizuje kempy a turnaje pro mladé kuželkáře a jako trenérka doprovází mládežnickou reprezentaci na cestách po celé Evropě. 

 

Vstupné na akci je dobrovolné. (MaM) Foto: UPa

Mohlo by vás zajímat:

O uprchlících i o válce na Ukrajině

O uprchlících i o válce na Ukrajině

Památník Zámeček na únor chystá přednášku, komentované prohlídky a projekci

Legenda je zpět

Legenda je zpět

Ptačí klec nově každou první sobotu v měsíci v The Factory Bar & Lounge

Osud mostu kpt. Bartoše zpečetěn

Osud mostu kpt. Bartoše zpečetěn

Město již zná aktuální stav důležité spojnice Polabin s oblastí nádraží

Opatření Dopravního podniku

Opatření Dopravního podniku

Změny na linkách pardubické MHD během omezení provozu na mostu kpt. Bartoše

CFIG Arena slavnostně otevřena

CFIG Arena slavnostně otevřena

Rekonstruovaný fotbalový stadion v centru Pardubic si ve středu večer mohla prohlédnout i veřejnost

Vědí už, jaké to je

Vědí už, jaké to je

Zastupitelé města si vyzkoušeli život handicapovaných