Češi a Evropa

Město Pardubice - 19. 06. 2022
Češi a Evropa

PARDUBICE - Evropa bude tématem Kavárny Universitas, která v úterý 21.6. od 17 do 19 hodin v Divadle Exil (na třídě Míru v Machoňově pasáži) připomene nadcházející české předsednictví Rady EU. Jak přibližovat Evropskou unii občanům, o Evropě jednoduše, tak se jmenuje další díl série diskusí, kterou organizují studenti Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. Ti si tentokrát jako hlavního hosta pozvali vedoucí Oddělení pro Eurocentra v České republice Ludmilu Johnovou.

Evropská unie je vděčným mediálním tématem, které neustále rezonuje ve veřejném prostoru. Málokdo z občanů ale přesně dokáže pojmenovat všechny výhody a nevýhody, které nám členství v Evropské Unii přináší. Větší informovanost občanů ČR je úkolem Eurocenter, která patří pod Úřad vlády. Vedoucí těchto center, Ludmila Johnová, bude mluvit o tom, jak Češi vnímají Evropskou Unii, jak se vyvíjí veřejné mínění, a také o aktuálních trendech ve vzdělávání. České předsednictví Radě EU odstartuje 1. července.

 

Ludmila Johnová působí čtvrtým rokem jako vedoucí Oddělení pro Eurocentra v rámci Sekce pro evropské záležitosti Úřadu vlády, kde koordinuje informační aktivity týkající se EU a členství Česka v EU napříč regiony ČR. Zajímá se o aktuální dění v EU, sleduje trendy ve veřejném mínění a ve vzdělávání, především v tom neformálním. S mládeží pracuje i ve volném čase. Na pozici předsedkyně Komise mládeže České kuželkářské asociace organizuje kempy a turnaje pro mladé kuželkáře a jako trenérka doprovází mládežnickou reprezentaci na cestách po celé Evropě. 

 

Vstupné na akci je dobrovolné. (MaM) Foto: UPa

Mohlo by vás zajímat:

Nehod tady bylo hodně

Nehod tady bylo hodně

Přechod přes ulici Na Drážce bude bezpečnější

Zelenou bránu čeká rekonstrukce

Zelenou bránu čeká rekonstrukce

Finance schválili zastupitelé na svém pondělním jednání

Od neděle linky MHD poněkud jinak

Od neděle linky MHD poněkud jinak

Pozorně při cestách Polabinami, do Trnové a Ohrazenic

Víkendová uzávěra Poděbradské

Víkendová uzávěra Poděbradské

Dopravní podnik přijal pro sobotu a neděli opatření na pěti linkách

Koupaliště bude mít nového provozovatele

Koupaliště bude mít nového provozovatele

Na změně v areálu v Cihelně se shodli městští radní

Rekonstrukce Grandu v plném proudu

Rekonstrukce Grandu v plném proudu

Stavební firma MARHOLD finišuje na výstavbě sousedního parkovacího domu