Češi a Evropa

Město Pardubice - 19. 06. 2022
Češi a Evropa

PARDUBICE - Evropa bude tématem Kavárny Universitas, která v úterý 21.6. od 17 do 19 hodin v Divadle Exil (na třídě Míru v Machoňově pasáži) připomene nadcházející české předsednictví Rady EU. Jak přibližovat Evropskou unii občanům, o Evropě jednoduše, tak se jmenuje další díl série diskusí, kterou organizují studenti Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. Ti si tentokrát jako hlavního hosta pozvali vedoucí Oddělení pro Eurocentra v České republice Ludmilu Johnovou.

Evropská unie je vděčným mediálním tématem, které neustále rezonuje ve veřejném prostoru. Málokdo z občanů ale přesně dokáže pojmenovat všechny výhody a nevýhody, které nám členství v Evropské Unii přináší. Větší informovanost občanů ČR je úkolem Eurocenter, která patří pod Úřad vlády. Vedoucí těchto center, Ludmila Johnová, bude mluvit o tom, jak Češi vnímají Evropskou Unii, jak se vyvíjí veřejné mínění, a také o aktuálních trendech ve vzdělávání. České předsednictví Radě EU odstartuje 1. července.

 

Ludmila Johnová působí čtvrtým rokem jako vedoucí Oddělení pro Eurocentra v rámci Sekce pro evropské záležitosti Úřadu vlády, kde koordinuje informační aktivity týkající se EU a členství Česka v EU napříč regiony ČR. Zajímá se o aktuální dění v EU, sleduje trendy ve veřejném mínění a ve vzdělávání, především v tom neformálním. S mládeží pracuje i ve volném čase. Na pozici předsedkyně Komise mládeže České kuželkářské asociace organizuje kempy a turnaje pro mladé kuželkáře a jako trenérka doprovází mládežnickou reprezentaci na cestách po celé Evropě. 

 

Vstupné na akci je dobrovolné. (MaM) Foto: UPa

Mohlo by vás zajímat:

Rychlodráhu neuzavřou

Rychlodráhu neuzavřou

Uzavírky budou částečné, práce se však prodlouží do 21. srpna

Letní stadion se brzy zazelená

Letní stadion se brzy zazelená

Finanční rezerva pokryje vícenáklady spojené s vytvořením kvalitnějšího zázemí

MHD Pardubice: Přehled změn

MHD Pardubice: Přehled změn

Rekonstrukce klíčového podjezdu přinese složitější cestování

Pro spokojenost dětí i rodičů

Pro spokojenost dětí i rodičů

Tábory finanční podpora města ani letos nemine

Podpora talentů i kreativity

Podpora talentů i kreativity

Nový formát Kulturního fóra se osvědčil

Připravte se na komplikace

Připravte se na komplikace

Oprava železničního mostu na počátku července zcela uzavře podjezd v ulici Jana Palacha