Opět první v kraji

Město Pardubice - 08. 07. 2022
Opět první v kraji

PARDUBICE – Letošní výsledky výzkumu Město pro byznys potvrdily výjimečné podnikatelské postavení Pardubic v rámci Pardubického kraje. Na druhé místo se vyšvihlo zejména díky kvalitnímu přístupu veřejné správy Hlinsko, bronzovou příčku obsadil Žamberk. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.

 

 

Statutární město Pardubice má v rámci kraje nejen nejvyšší počet ekonomických subjektů v přepočtu na obyvatele, ale také zaznamenává jejich nadprůměrný meziroční nárůst. S tím jde ruku v ruce v rámci Pardubického kraje velmi vysoký nárůst počtu obyvatel i počet dokončených bytů. Město myslí a rozvoj elektromobility, počet dobíjecích stanic pro elektromobily je vysoký. Pokud jde o ekonomické ukazatele, může se radnice pochlubit v rámci regionu nejvyšším podílem dotací na celkových příjmech města. Vynakládá dostatečné finanční prostředky do oblasti kultury a veřejné dopravy. Jako velmi kvalitní z pohledu podnikatelů byly vyhodnoceny webové stránky města, a to díky přehlednosti a rozsahu poskytovaných informací. Pardubice mohou podnikatelsky těžit rovněž z dobré dopravní dostupnosti.

 

 

My jsme vsadili a spolupráci s Krajskou Hospodářskou komorou, která se nám vyplácí. Máme pravidelné kulaté stoly, kde komunikujeme problémy podnikatelů v našem městě. Snažíme se jim vycházet vstříc a hledáme společná témata. Spolupracovali jsme s Hospodářskou komorou i v případě vybavení ubytovny pro ukrajinské uprchlíky. Samozřejmě musím pochválit i kolegy z úřadu, kteří velmi aktivně přistupují k jakýmkoli problémům podnikatelů. Rád bych zmínil, že je aktuálně dokončena hrubá stavba Centrálních polytechnických dílen, které by měly být centrálním mozkem, v němž se protne projektový přístup ke vzdělávání dětí. Měly by být vrcholem technického vzdělávání dětí, protože Pardubice jsou historicky městem, které se opírá o techniky, ať už v oblasti chemie nebo elektrotechniky. My potřebujeme připravit podmínky tak, aby děti šly touto cestou. V příštím roce by měly být Centrální polytechnické dílny slavnostně otevřeny,“ říká primátor Pardubic Martin Charvát.

 

 

Desetitisícové město Hlinsko se může pyšnit nejen v rámci regionu, ale i celorepublikově velmi vysokým podílem kapitálových výdajů na celkových výdajích. Hlinsko udržuje na velmi nízké úrovni daň z nemovitosti, počet úřední hodin, během nichž si mohou podnikatelé, ale pochopitelně nejen oni, přijít vyřídit vše potřebné, je velmi vysoký. V rámci Pardubického kraje zaznamenává Hlinsko nejvyšší počet živnostníků v přepočtu na obyvatele. Nové investory mohou přilákat v rámci regionu nízké průměrné mzdy. Bronzový Žamberk dosáhl nejlepšího výsledku v mystery testování, které ověřuje včasnost a obsahovou kvalitu odpovědí na fiktivní podnikatelské dotazy. V Žamberku je při srovnání s dalšími městy v Pardubickém kraji velmi nízký podíl dlouhodobě nezaměstnaných a také vysoký podíl firem s více než 250 zaměstnanci. Radnice se může pochlubit nulovými náklady na dluhovou službu. (zr) Foto: (zr) (Na snímku primátor Pardubic Martin Charvát s oceněním)

Mohlo by vás zajímat:

Konec složitého pátrání

Konec složitého pátrání

Radnice spustila novou mapu uměleckých děl

Udržet mladé ve městě

Udržet mladé ve městě

Pardubická radnice nabízí další startovací byty

Evropské dědictví

Evropské dědictví

Výstava po roce v TIC v Pardubicích i s novými fotografiemi

Na ZŠ Erno Košťála

Na ZŠ Erno Košťála

Pardubice startují pilotní projet zelených střech

Bavily tradiční i nové akce

Bavily tradiční i nové akce

Sportovní park Pardubice 2022 lámal rekordy

Prázdniny, čas oprav

Prázdniny, čas oprav

Pardubice během léta investují do škol přes 70 milionů