Sportovní park za polovinou

Město Pardubice - 11. 08. 2022
Sportovní park za polovinou

PARDUBICE - Sportovní park Pardubice se přehoupl za polovinu, má ale stále co nabídnout! Čeká nás běh přes řeku Labe „suchou nohou“, autogramiáda české basketbalové reprezentace, barevný běh a spousta kultury. Akci, která se tradičně koná v parku Na Špici na soutoku Labe a Chrudimky, navštívily od soboty tisíce lidí.

 

 

„Letošní ročník si užíváme stejně jako ty předchozí díky úspěšným akcím, novým i těm tradičním a osvědčeným, které přilákaly velkou spoustu návštěvníků. V sobotu jsme sice park rozjeli kvůli dešti s dvouhodinovým zpožděním, abychom zajistili bezpečí na sportovních stanovištích, ale od té doby nám přeje počasí a naši návštěvníci si mohou naplno užívat náš nabitý program. A že se tak děje, je opět vidět na vysoké návštěvnosti,“ uvedl manažer Sportovního parku Pardubice Pavel Stara.

 

 

„Gladiátoři měli v neděli zcela vyprodán Gladiátor Race Run ve všech kategoriích, závodilo 1100 dospělých a přes 600 dětí. V úterý jsme měli díky skvělému programu městské policie plnou fanzónu, středeční charitativní Foxconn měl vyprodáno a náš generální partner mohl nemocné Alžbětce předat šek na 50 000 korun,“ dodal Pavel Stara.

 

 

V pátek nás čeká jedna z hlavních novinek letošního ročníku, běh přes řeku s názvem Suchou nohou přes Labe. „Účastníci budou mít za úkol překonat 60 metrů dlouhou lávku, která bude sestavena z plovoucích panelů, v co nejlepším čase. Startovat se bude ze břehu od koupaliště na Cihelně směrem na molo nedaleko griloviště v parku Na Špici. Každý účastník bude mít plovací vestu a přilbu a na bezpečnost budou dohlížet i zdravotníci a záchranářská loď. Startovné je 150 korun a výtěžek půjde na dobročinné účely. Poběží se ve čtyřech vlnách, první odstartuje ve 14.00 a další budou následovat vždy po hodině. Registrace na tento zábavný běh je v plném proudu na stránkách sportovnipark.cz,“ uvedl koordinátor sportovní akce Matěj Drajer.

 

 

V pátek večer jsou na programu koncerty pardubických kapel. V 18.30 vystoupí skupina Kevin, v 19.45 The MayRevolution a večerní hudební blok zakončí od 21 hodin punková skupina Volant.

 

 

Nabitá bude i sobota, která bude patřit běhu barevnými zónami Barvám neutečeš, jeho organizátoři hlásí, že mají už nyní téměř vyprodáno. Sobotní odpoledne bude patřit české mužské basketbalové reprezentaci, která má o blížícím se víkendu v pardubické aréně přípravná utkání na mistrovství Evropy a v sobotu bude mít v parku Na Špici autogramiádu. „V sobotu ve 14 hodin nastoupí na hřiště u griloviště v našem sportovním parku skoro celý reprezentační tým ČR - těšit se můžete například na kapitána reprezentace Vojtěcha Hrubana (London Towers) nebo Jaromíra Bohačíka (Brose Bamberg). Zároveň přijedou hráči ERA Basketball Nymburk a BK KVIS Pardubice. Přijďte si pro podpis,“ láká Pavel Stara.

 

 

V neděli dopoledne si přijdou na své děti nejen díky sportům, ale i kultuře. V 10 hodin zahraje pohádku Týbrďo divadlo, v 11 děti roztančí kapela Kůzle. (atu) Foto: MmP

Mohlo by vás zajímat:

Tři trolejbusy v sobě

Tři trolejbusy v sobě

Dopravu ve městě komplikovala dopravní nehoda v Trnové

K městu zkrátka patří

K městu zkrátka patří

Kapli sv. Anny k dvoustovce popřáli potomci stavitele, Zibi i Kotyk

Poznáte muže na fotografii?

Poznáte muže na fotografii?

Policisté pátrají po muži, jenž by mohl pomoci s objasněním poškození předvolebních stojanů

Semafor a 15 km/h

Semafor a 15 km/h

Provoz na mostu kpt. Bartoše bude od pondělí 26.10. výrazně omezen

A teď již jako všichni ostatní

A teď již jako všichni ostatní

Dopravní podnik ruší bezplatnou přepravu pro občany Ukrajiny

Prospěšná inovace

Prospěšná inovace

Zastávkové přístřešky, které jsou bezpečné i pro ptactvo