Sportovní park za polovinou

Město Pardubice - 11. 08. 2022
Sportovní park za polovinou

PARDUBICE - Sportovní park Pardubice se přehoupl za polovinu, má ale stále co nabídnout! Čeká nás běh přes řeku Labe „suchou nohou“, autogramiáda české basketbalové reprezentace, barevný běh a spousta kultury. Akci, která se tradičně koná v parku Na Špici na soutoku Labe a Chrudimky, navštívily od soboty tisíce lidí.

 

 

„Letošní ročník si užíváme stejně jako ty předchozí díky úspěšným akcím, novým i těm tradičním a osvědčeným, které přilákaly velkou spoustu návštěvníků. V sobotu jsme sice park rozjeli kvůli dešti s dvouhodinovým zpožděním, abychom zajistili bezpečí na sportovních stanovištích, ale od té doby nám přeje počasí a naši návštěvníci si mohou naplno užívat náš nabitý program. A že se tak děje, je opět vidět na vysoké návštěvnosti,“ uvedl manažer Sportovního parku Pardubice Pavel Stara.

 

 

„Gladiátoři měli v neděli zcela vyprodán Gladiátor Race Run ve všech kategoriích, závodilo 1100 dospělých a přes 600 dětí. V úterý jsme měli díky skvělému programu městské policie plnou fanzónu, středeční charitativní Foxconn měl vyprodáno a náš generální partner mohl nemocné Alžbětce předat šek na 50 000 korun,“ dodal Pavel Stara.

 

 

V pátek nás čeká jedna z hlavních novinek letošního ročníku, běh přes řeku s názvem Suchou nohou přes Labe. „Účastníci budou mít za úkol překonat 60 metrů dlouhou lávku, která bude sestavena z plovoucích panelů, v co nejlepším čase. Startovat se bude ze břehu od koupaliště na Cihelně směrem na molo nedaleko griloviště v parku Na Špici. Každý účastník bude mít plovací vestu a přilbu a na bezpečnost budou dohlížet i zdravotníci a záchranářská loď. Startovné je 150 korun a výtěžek půjde na dobročinné účely. Poběží se ve čtyřech vlnách, první odstartuje ve 14.00 a další budou následovat vždy po hodině. Registrace na tento zábavný běh je v plném proudu na stránkách sportovnipark.cz,“ uvedl koordinátor sportovní akce Matěj Drajer.

 

 

V pátek večer jsou na programu koncerty pardubických kapel. V 18.30 vystoupí skupina Kevin, v 19.45 The MayRevolution a večerní hudební blok zakončí od 21 hodin punková skupina Volant.

 

 

Nabitá bude i sobota, která bude patřit běhu barevnými zónami Barvám neutečeš, jeho organizátoři hlásí, že mají už nyní téměř vyprodáno. Sobotní odpoledne bude patřit české mužské basketbalové reprezentaci, která má o blížícím se víkendu v pardubické aréně přípravná utkání na mistrovství Evropy a v sobotu bude mít v parku Na Špici autogramiádu. „V sobotu ve 14 hodin nastoupí na hřiště u griloviště v našem sportovním parku skoro celý reprezentační tým ČR - těšit se můžete například na kapitána reprezentace Vojtěcha Hrubana (London Towers) nebo Jaromíra Bohačíka (Brose Bamberg). Zároveň přijedou hráči ERA Basketball Nymburk a BK KVIS Pardubice. Přijďte si pro podpis,“ láká Pavel Stara.

 

 

V neděli dopoledne si přijdou na své děti nejen díky sportům, ale i kultuře. V 10 hodin zahraje pohádku Týbrďo divadlo, v 11 děti roztančí kapela Kůzle. (atu) Foto: MmP

Mohlo by vás zajímat:

Obrovský úspěch Pardubic

Obrovský úspěch Pardubic

Novostavba GAMPA a Sféra v Automatických mlýnech získala ocenění za nejlepší architekturu v historickém prostředí

Pardubice nabité moderní energií

Pardubice nabité moderní energií

Unikátní setkání představí domácí fotovoltaiku, život s elektromobilem a nastíní, proč přichází jaro dříve

Automatické mlýny poprvé

Automatické mlýny poprvé

Zámek Pardubice hostí v pátek zahájení Festivalu muzejních nocí

Vedení města debatovalo s poslanci

Vedení města debatovalo s poslanci

Mezi tématy nechyběla spalovna nebezpečných odpadů nebo areál bývalých kasáren

Pocta JUDr. Josefu Štolbovi

Pocta JUDr. Josefu Štolbovi

Pardubičtí turisté odhalili významnému občanovi desku na domě, kde žil

Pozor na spádové obvody

Pozor na spádové obvody

Pardubické mateřské školy otevírají dveře pro zápisy již za týden