Václav Hudeček 70

Kultura - 11. 09. 2022
Václav Hudeček 70

PARDUBICE - Již v pondělí 12. září zahájí Komorní filharmonie novou sezonu. K této výjimečné příležitosti si orchestr přizval houslového virtuosa Václava Hudečka, kterého doprovodí při provedení Dvořákova houslového koncertu a moll. Koncertní program Václav Hudeček 70, který bude zároveň připomínkou letošního životního jubilea známého houslisty, filharmonici zopakují ještě v úterý 13. září a také ve středu 14. září. Koncerty se konají od 19 hodin v Sukově síni Domu hudby.

 

Prodej předplatného byl již ukončen. Máme radost, že se k nám abonenti, po celé minulé sezoně bez předplatného, navrátili v hojném počtu a spolu s nimi i mnozí noví. Nyní je již možné zakoupit pouze jednotlivé vstupenky, a to jak na zahajovací koncerty, tak na kterýkoliv z dalších klasických koncertů sezony. V prodeji je tak už kompletní sezona, včetně mimořádných koncertů. Ačkoliv je teprve září, zájem je už o oblíbený vánoční a silvestrovský program i únorové promítání grotesky s filharmonií,“ uvedla Kristina Šlaisová z oddělení předprodeje.

 

Program zahajovacích koncertů pod taktovkou šéfdirigenta Stanislava Vavřínka láka na hudební díla třech velikánů, kterými jsou tentokrát Mozart, Dvořák a Haydn. „Na úvod zazní předehra z Mozartovy opery Únos ze serailu, následovat bude Dvořákův Koncert pro housle a orchestr a moll, který je klenotem české hudby a patří ke kmenovým skladbám repertoáru našeho hosta. Druhá polovina večera bude patřit Haydnově „Vojenské“ symfonii,“ uvedla tisková mluvčí Andrea Žeravíková.

 

S tímto koncertním programem zamíříme ještě také do sousední Chrudimi, kde vystoupíme ve čtvrtek 15. září od 19 hodin ve Fibichově sále v rámci Chrudimských hudebních večerů. Kdo by tedy nestihl jeden z našich tří zahajovacích koncertů v Pardubicích, má ještě tuto jednu příležitost. Naše filharmonie spolupracuje s Václavem Hudečkem takřka po celou jeho profesní kariéru. Při provedení Dvořákova houslového koncertu jsme jej doprovázeli již v roce 1973 a nadále jsme se s mistrem potkávali na jednom podiu při různých příležitostech. Letos k nám zavítal i v rámci festivalu Pardubické hudební jaro a naposledy jsme jej tu měli v létě, kdy jsme měli tu čest s mistrem natočit několik minut do připravovaného dokumentu o jeho životě. Dokument Múzy Václava Hudečka bude premiérován na festivalu Zlatá Praha již 23. září, “ prozradila koncertní manažerka Vladislava Kopecká. (zr) Foto: KFP

Mohlo by vás zajímat:

S fenomenálním Indi Stivínem

S fenomenálním Indi Stivínem

Na čtvrtečním koncertě Barocco sempre giovane vystoupí jako sólisté také Vít Chudý a Jiří Kabát

V divadle bude živo

V divadle bude živo

Pardubická scéna připravila v příštích dnech řadu akcí

Koncert na univerzitě

Koncert na univerzitě

Součástí pátečního večera bude premiéra skladby Martina Kudrny Zrození hmoty

Mimořádné akce ve VČD

Mimořádné akce ve VČD

Čtení z Édouarda Louise, Večer Karla Kryla a další projekty

První koncert v Pardubicích

První koncert v Pardubicích

Novoměstská filharmonie se spojila s projektem Paměť národa a připomene výročí boje za svobodu

Dlouhodobá zápůjčka

Dlouhodobá zápůjčka

Grafiky Iva Křena nově ve stálé expozici S.K.L.E.M.