Babí léto v letním kině

Kultura - 12. 09. 2022
Babí léto v letním kině

PARDUBICE – Letní kino Rebel u mostu Pavla Wonky letos promítá až do konce září! Tento týden bude patřit českým filmům. Třeba v úterý je na programu oblíbený film Okresní přebor, ve středu Kozí příběh – pověsti staré Prahy, ve čtvrtek dokument Krychlič a v pátek potom bláznivá letní komedie Párty Hárder: Summer Massacre. „Jsou to filmy, u kterých víme, že se divákům líbí. Promítání je v září už od osmi, protože se dříve stmívá a vstupné zůstalo samozřejmě zdarma,“ řekl promotér letního kina Pavel Zahradníček.


Týden od 19. září bude patřit filmům Cristophera Nolana, jako jsou například filmy s Batmanem, ať už je to Batman začíná, Temný rytíř povstal či Temný rytíř. Promítat se budou i jeho další snímky, jako je Dokonalý trik či Interstellar.


Samotný závěr léta potom bude patřit snímkům Clinta Eastwooda. Mezi nimi nechybí Sully: Zázrak na řece Hudson, Madisonské mosty, Nesmiřitelní či Americký sniper.


„Věřím, že vydrží pěkné počasí a lidé si u nás prodlouží léto. Kino prošlo během léta celou řadou úprav a konečně jsme spokojení s tím, jak vypadá. Program jsme volili tak, aby si na své přišel každý divák,“ dodal Pavel Zahradníček.

 

Areál letního kina na pravém břehu Labe prošel za poslední roky velkou cestu. Nový mobiliář vyrobený z recyklovaného plastu, a především nové designové objekty občerstvení a technického zázemí svou koncepcí respektujíc významný krajinný fenomén, který si Pardubice, jako jedno z mála měst v Evropě, doposud udržují, jsou toho důkazem. Okolní krajina proniká až do jádra městské zástavby a z centra lze k domovu letního kina dojít za několik minut.

 

Více informací na www.letni.kino.cz nebo www.facebook.com/letnikino (zr)

Mohlo by vás zajímat:

Od čtvrtka na Kuňce opět divadlo

Od čtvrtka na Kuňce opět divadlo

Východočeské divadlo se tam navrací s Nocí na Karlštejně a nově uvede Pekařovu ženu

Světová premiéra v Podlažicích

Světová premiéra v Podlažicích

Sobotní koncert představí hudební klenoty broumovského kláštera

Čtvrteční setkání s Janem Talichem

Čtvrteční setkání s Janem Talichem

Baroko tentokrát zůstane jen v názvu souboru

Intimní rizika na veřejných místech

Intimní rizika na veřejných místech

Východočeské divadlo uvede českou premiéru britské hry

Pernštejnlove poosmé

Pernštejnlove poosmé

Odstartoval předprodej a láká na Robina Ferra nebo Válku Roseových v podání Divadla Tramtarie

Ochotníci hrají celý víkend

Ochotníci hrají celý víkend

Spolek J.K.Tyl Sezemice nastudoval komedii Antonína Procházky Jednotka intenzivní lásky