Babí léto v letním kině

Kultura - 12. 09. 2022
Babí léto v letním kině

PARDUBICE – Letní kino Rebel u mostu Pavla Wonky letos promítá až do konce září! Tento týden bude patřit českým filmům. Třeba v úterý je na programu oblíbený film Okresní přebor, ve středu Kozí příběh – pověsti staré Prahy, ve čtvrtek dokument Krychlič a v pátek potom bláznivá letní komedie Párty Hárder: Summer Massacre. „Jsou to filmy, u kterých víme, že se divákům líbí. Promítání je v září už od osmi, protože se dříve stmívá a vstupné zůstalo samozřejmě zdarma,“ řekl promotér letního kina Pavel Zahradníček.


Týden od 19. září bude patřit filmům Cristophera Nolana, jako jsou například filmy s Batmanem, ať už je to Batman začíná, Temný rytíř povstal či Temný rytíř. Promítat se budou i jeho další snímky, jako je Dokonalý trik či Interstellar.


Samotný závěr léta potom bude patřit snímkům Clinta Eastwooda. Mezi nimi nechybí Sully: Zázrak na řece Hudson, Madisonské mosty, Nesmiřitelní či Americký sniper.


„Věřím, že vydrží pěkné počasí a lidé si u nás prodlouží léto. Kino prošlo během léta celou řadou úprav a konečně jsme spokojení s tím, jak vypadá. Program jsme volili tak, aby si na své přišel každý divák,“ dodal Pavel Zahradníček.

 

Areál letního kina na pravém břehu Labe prošel za poslední roky velkou cestu. Nový mobiliář vyrobený z recyklovaného plastu, a především nové designové objekty občerstvení a technického zázemí svou koncepcí respektujíc významný krajinný fenomén, který si Pardubice, jako jedno z mála měst v Evropě, doposud udržují, jsou toho důkazem. Okolní krajina proniká až do jádra městské zástavby a z centra lze k domovu letního kina dojít za několik minut.

 

Více informací na www.letni.kino.cz nebo www.facebook.com/letnikino (zr)

Mohlo by vás zajímat:

K Roku české hudby

K Roku české hudby

Čtvrteční abonentní koncert Barocco sempre giovane s houslistou Janem Talichem

Kouzelný klarinet

Kouzelný klarinet

Dubnové abonentní koncerty Komorní filharmonie

Pořád jsem to já

Pořád jsem to já

Dojemná hra poprvé na prknech Východočeského divadla

Jeden svět je opět tady

Jeden svět je opět tady

Festival v Divadle 29 vstupuje do světa fikčních filmů a virtuální reality

Exkluzivně s Jankem Ledeckým

Exkluzivně s Jankem Ledeckým

Pirate Swing Band si opět troufne spojit nespojitelné

Festival je připraven

Festival je připraven

Pardubické hudební jaro zahájí příští úterý Gabriela Beňačková