Dopravní omezení o víkendu

Město Pardubice - 06. 10. 2022
Dopravní omezení o víkendu

PARDUBICE - V neděli 9. října odpoledne odstartuje již 132. ročník Velké pardubické. Přiláká do krajského města tisíce návštěvníků z domova i ze zahraničí. Jejich příjezd, a hlavně parkování jejich vozů, může v neděli komplikovat dopravu. S určitým omezením ale musí řidiči počítat i v sobotu 8. října v podvečer, kdy ve městě ohňostrojem vrcholí tradiční městské slavnosti.

 

V sobotu od 18:30 do 20:00 hodin bude kvůli bezpečnosti diváků účastnících se ohňostroje pro dopravu uzavřen most Pavla Wonky. Objízdná trasa nebude vedena přes most v ulici Kpt. Bartoše, na němž je kvůli špatnému technickému stavu omezen provoz, ale přes most na silnici č. I/37. S tímto dopravním omezením a případným zdržením musejí počítat i návštěvníci koncertu kapely Scooter, který se koná v sobotu večer v Enteria aréně.

 

V neděli bude od 8:00 hodin uzavřen výjezd z Pardubic na Chrudim po silnici I/37. Až do 19:00 hodin bude sloužit úsek od Parama po sjezd na Dražkovice jako parkoviště pro návštěvníky Velké pardubické, s vjezdem od Dražkovic. V den konání dostihů bude v Pardubicích posílena městská hromadná doprava. Bezplatné posilové spoje budou jezdit z Polabin, Dubiny, od nádraží i z Masarykova náměstí.  Návštěvníci dostihů mohou využít k cestě na závodiště také historický vlak, který bude jezdit mezi stanicemi Pardubice, Závodiště a Pardubice, Rosice nad Labem.  (atu) Foto: dopravni-znacky.superia.cz

Mohlo by vás zajímat:

O uprchlících i o válce na Ukrajině

O uprchlících i o válce na Ukrajině

Památník Zámeček na únor chystá přednášku, komentované prohlídky a projekci

Legenda je zpět

Legenda je zpět

Ptačí klec nově každou první sobotu v měsíci v The Factory Bar & Lounge

Osud mostu kpt. Bartoše zpečetěn

Osud mostu kpt. Bartoše zpečetěn

Město již zná aktuální stav důležité spojnice Polabin s oblastí nádraží

Opatření Dopravního podniku

Opatření Dopravního podniku

Změny na linkách pardubické MHD během omezení provozu na mostu kpt. Bartoše

CFIG Arena slavnostně otevřena

CFIG Arena slavnostně otevřena

Rekonstruovaný fotbalový stadion v centru Pardubic si ve středu večer mohla prohlédnout i veřejnost

Vědí už, jaké to je

Vědí už, jaké to je

Zastupitelé města si vyzkoušeli život handicapovaných