Dopravní omezení o víkendu

Město Pardubice - 06. 10. 2022
Dopravní omezení o víkendu

PARDUBICE - V neděli 9. října odpoledne odstartuje již 132. ročník Velké pardubické. Přiláká do krajského města tisíce návštěvníků z domova i ze zahraničí. Jejich příjezd, a hlavně parkování jejich vozů, může v neděli komplikovat dopravu. S určitým omezením ale musí řidiči počítat i v sobotu 8. října v podvečer, kdy ve městě ohňostrojem vrcholí tradiční městské slavnosti.

 

V sobotu od 18:30 do 20:00 hodin bude kvůli bezpečnosti diváků účastnících se ohňostroje pro dopravu uzavřen most Pavla Wonky. Objízdná trasa nebude vedena přes most v ulici Kpt. Bartoše, na němž je kvůli špatnému technickému stavu omezen provoz, ale přes most na silnici č. I/37. S tímto dopravním omezením a případným zdržením musejí počítat i návštěvníci koncertu kapely Scooter, který se koná v sobotu večer v Enteria aréně.

 

V neděli bude od 8:00 hodin uzavřen výjezd z Pardubic na Chrudim po silnici I/37. Až do 19:00 hodin bude sloužit úsek od Parama po sjezd na Dražkovice jako parkoviště pro návštěvníky Velké pardubické, s vjezdem od Dražkovic. V den konání dostihů bude v Pardubicích posílena městská hromadná doprava. Bezplatné posilové spoje budou jezdit z Polabin, Dubiny, od nádraží i z Masarykova náměstí.  Návštěvníci dostihů mohou využít k cestě na závodiště také historický vlak, který bude jezdit mezi stanicemi Pardubice, Závodiště a Pardubice, Rosice nad Labem.  (atu) Foto: dopravni-znacky.superia.cz

Mohlo by vás zajímat:

Dukla Sportovní: další krok

Dukla Sportovní: další krok

Rekonstrukce basketbalové haly je na spadnutí

Oživí veřejný prostor

Oživí veřejný prostor

Cestu na zámek bude nově zdobit nadživotní socha koně

Kdo nesehnal lístky, může na Pernštýňák

Kdo nesehnal lístky, může na Pernštýňák

Budovu radnice ozdobí na podporu Dynama šály

Na místě bývalé Telegrafie a Tesly

Na místě bývalé Telegrafie a Tesly

Univerzita Pardubice letos začne stavět budovu pro Fakultu zdravotnických studií

Sázka je sázka

Sázka je sázka

Hradecká primátorka oblékla pardubický dres

Radnici navštívili studenti z Tchaj-wanu

Radnici navštívili studenti z Tchaj-wanu

Program výměnného pobytu je velmi pestrý