Advent s vůní perníku

Město Pardubice - 26. 11. 2022
Advent s vůní perníku

PARDUBICE - Na Advent s vůní perníku se mohou obyvatelé i návštěvníci města těšit už třetí rok po sobě. První dva ročníky této pohodové akce, kdy kavárny a cukrárny nabízely jednu perníkovou dobrotu lepší než druhou, se setkaly s úspěchem, a tak se pořadatelé, tedy pardubické infocentrum a radnice, rozhodli pokračovat. Letos snad v neomezené podobě bez protiepidemických opatření.

 

Chuť i vůně perníku v době adventu byly trefa do černého. Potěšily nás pozitivní ohlasy od zákazníků i provozovatelů kaváren a cukráren a sám se těším, až s rodinou znovu vyrazím do ulic města ochutnat některou z perníkových dobrot,“ uvedl primátor Jan Nadrchal.

 

Oblíbená a nezaměnitelná vůně pro Pardubice typického produktu se letos bude linout od perníkářů, cukrářů, pekařů i kavárníků od první adventní neděle, která připadá na 27. listopadu. Po celý předvánoční čas tak bude možné do místních cukráren a kaváren chodit ochutnávat perníkové speciality. „Perníkový bonus v době adventu letos nabídne ještě více kaváren než v loňském roce. Celkem se můžete ochutnat typickou pardubickou pochoutku ve 22 cukrárnách a kavárnách, a to v celkem 37 variantách! Všem bych chtěla znovu poděkovat za nadšené zapojení do této akce,“ uvedla pořadatelka Miloslava Christová, ředitelka Turistického informačního centra Pardubice.

 

V nabídce letos nebude chybět fantastický citronový dort s perníkovým korpusem, Porter dort s perníkovým kořením, perníkový trdelník, perníkový šnek v peci či perníkový nanuk. Z nápojů určitě ochutnejte perníčkové latté se šlehačkou, perníkové pivo, kávu s perníkovým vaječným koňakem či kávový drink s ginem a perníkovým kořením a mléčnou pěnou Gin-gin bread,“ jmenuje ředitelka Christová. Všechny kavárny letos bude možné poznat i podle označení „Advent s vůní perníku“ vylepeného na vstupních dveřích provozoven.

 

Infocentrum aktualizovalo web, kde jsou označeny všechny zapojené kavárny a kde je také možné dozvědět se také několik zajímavostí z historie tohoto sladkého voňavého pečiva. Věříme, že si provoněnou předvánoční atmosféru v Pardubicích znovu užijete. Více informací naleznete na www.adventsvuniperniku.cz. (atu) Foto: ARCHIV REDAKCE

Mohlo by vás zajímat:

Nehod tady bylo hodně

Nehod tady bylo hodně

Přechod přes ulici Na Drážce bude bezpečnější

Zelenou bránu čeká rekonstrukce

Zelenou bránu čeká rekonstrukce

Finance schválili zastupitelé na svém pondělním jednání

Od neděle linky MHD poněkud jinak

Od neděle linky MHD poněkud jinak

Pozorně při cestách Polabinami, do Trnové a Ohrazenic

Víkendová uzávěra Poděbradské

Víkendová uzávěra Poděbradské

Dopravní podnik přijal pro sobotu a neděli opatření na pěti linkách

Koupaliště bude mít nového provozovatele

Koupaliště bude mít nového provozovatele

Na změně v areálu v Cihelně se shodli městští radní

Rekonstrukce Grandu v plném proudu

Rekonstrukce Grandu v plném proudu

Stavební firma MARHOLD finišuje na výstavbě sousedního parkovacího domu