Každý z nich je důležitý

Město Pardubice - 02. 12. 2022
Každý z nich je důležitý

PARDUBICE - Stromy, rostoucí v historickém centru města, byly ve čtvrtek ošetřeny speciálními „injekcemi“. Specializovaná firma vpravila organické živiny do kořenového systému deseti javorů na Pernštýnském náměstí. Cílem ošetření je komplexní revitalizace stromů. Díky provzdušnění půdy kolem kořenového systému a aplikaci směsi obsahující kromě hnojiva také například prospěšné mikroorganismy podporující růst, stromy lépe zvládnou i ne právě ideální podmínky městské zástavby, ve kterých rostou.

 

„Musíme udělat vše pro to, aby se zeleni v Pardubicích, a obzvláště v centru, včetně historické části, dařilo. Každý strom je pro klima v našem městě důležitý. Na teplotní mapě Pardubic můžeme vidět, že právě centrum města je jedním z nejpřehřívanějších míst v Pardubicích. A zeleň je důležitým faktorem při snižování vysokých teplot,“ řekla náměstkyně primátora zodpovídající za životní prostředí Jiřina Klčová.

 

Kořenová injektáž pomáhá všude tam, kde jsou podmínky pro zdravý růst stromů nepříznivé. Provzdušní půdu v kořenovém systému a umožní do něj vpravit speciální hnojivo. Směs zvyšuje retenci vody a podporuje výživu stromů. Při injektáži kořenového systému nedochází k poškození dřeviny, což maximalizuje účinnost léčebných a podpůrných postupů. Metoda je vhodná pro vzácné dřeviny a památné stromy nebo dřeviny vystavené velké zátěži, jako jsou stromy v městské zástavbě, v parcích a alejích. Vyzkoušeli ji již například v Litomyšli či Mladé Boleslavi. Podle zkušenosti firmy, která tuto službu poskytuje je výsledek patrný již v prvním roce po injektáži, která se v dalších letech opakuje dle potřeby, například po třech letech. (NaH) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

Mohlo by vás zajímat:

První plátci zaregistrováni

První plátci zaregistrováni

Už za měsíc začne město vybírat poplatek z pobytu

„Růžovka“ zabodovala v Olomouci

„Růžovka“ zabodovala v Olomouci

Ordinace pro osoby bez přístřeší získala Cenu za inovaci ve veřejné správě

Piráti a Zelení proti

Piráti a Zelení proti

Parkovací dům U Stadionu rezidentům parkování nenabídne

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Co vše se uskuteční v příštím týdnu v Památníku Zámeček

Obnovení petice proti spalovně

Obnovení petice proti spalovně

Brzy vyrazí do ulic dobrovolníci s podpisovými archy

Sebrat maximum podpisů

Sebrat maximum podpisů

Pardubice a okolní obce za sebou mají jednání o spalovně