Každý z nich je důležitý

Město Pardubice - 02. 12. 2022
Každý z nich je důležitý

PARDUBICE - Stromy, rostoucí v historickém centru města, byly ve čtvrtek ošetřeny speciálními „injekcemi“. Specializovaná firma vpravila organické živiny do kořenového systému deseti javorů na Pernštýnském náměstí. Cílem ošetření je komplexní revitalizace stromů. Díky provzdušnění půdy kolem kořenového systému a aplikaci směsi obsahující kromě hnojiva také například prospěšné mikroorganismy podporující růst, stromy lépe zvládnou i ne právě ideální podmínky městské zástavby, ve kterých rostou.

 

„Musíme udělat vše pro to, aby se zeleni v Pardubicích, a obzvláště v centru, včetně historické části, dařilo. Každý strom je pro klima v našem městě důležitý. Na teplotní mapě Pardubic můžeme vidět, že právě centrum města je jedním z nejpřehřívanějších míst v Pardubicích. A zeleň je důležitým faktorem při snižování vysokých teplot,“ řekla náměstkyně primátora zodpovídající za životní prostředí Jiřina Klčová.

 

Kořenová injektáž pomáhá všude tam, kde jsou podmínky pro zdravý růst stromů nepříznivé. Provzdušní půdu v kořenovém systému a umožní do něj vpravit speciální hnojivo. Směs zvyšuje retenci vody a podporuje výživu stromů. Při injektáži kořenového systému nedochází k poškození dřeviny, což maximalizuje účinnost léčebných a podpůrných postupů. Metoda je vhodná pro vzácné dřeviny a památné stromy nebo dřeviny vystavené velké zátěži, jako jsou stromy v městské zástavbě, v parcích a alejích. Vyzkoušeli ji již například v Litomyšli či Mladé Boleslavi. Podle zkušenosti firmy, která tuto službu poskytuje je výsledek patrný již v prvním roce po injektáži, která se v dalších letech opakuje dle potřeby, například po třech letech. (NaH) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

Mohlo by vás zajímat:

O uprchlících i o válce na Ukrajině

O uprchlících i o válce na Ukrajině

Památník Zámeček na únor chystá přednášku, komentované prohlídky a projekci

Legenda je zpět

Legenda je zpět

Ptačí klec nově každou první sobotu v měsíci v The Factory Bar & Lounge

Osud mostu kpt. Bartoše zpečetěn

Osud mostu kpt. Bartoše zpečetěn

Město již zná aktuální stav důležité spojnice Polabin s oblastí nádraží

Opatření Dopravního podniku

Opatření Dopravního podniku

Změny na linkách pardubické MHD během omezení provozu na mostu kpt. Bartoše

CFIG Arena slavnostně otevřena

CFIG Arena slavnostně otevřena

Rekonstruovaný fotbalový stadion v centru Pardubic si ve středu večer mohla prohlédnout i veřejnost

Vědí už, jaké to je

Vědí už, jaké to je

Zastupitelé města si vyzkoušeli život handicapovaných