Opravy budou pokračovat

Město Pardubice - 14. 12. 2022
Opravy budou pokračovat

PARDUBICE - Domov mládeže a školní jídelna v Rožkově ulici má ubytovací kapacitu 700 lůžek, ta bývají po celý rok beznadějně obsazená. Jedná se o ubytovací zařízení pro školáky s největší kapacitou v Pardubickém kraji, nezměrný význam má především pro krajské město. V letošním roce se zde podařilo zateplit obálku dvou budov, další stavební úpravy by měly v příštích letech následovat.

 

„Obě budovy domova mládeže už měly leccos za sebou, jsou to stavby z let 1956 a 1976. Při rekonstrukci bylo nutné nejdříve odstranit původní obklad ze skelné vaty, pokračovalo se výměnou oken, dveří, zateplením střechy krčku a stropní konstrukce položením izolačních rohoží na podlahu půdy. Díky tomu bychom měli v budoucnu ušetřit na provozních nákladech,“ vysvětlil radní zodpovědný za školství Josef Kozel.

 

Zateplení obou objektů mírně přesáhlo částku 30 milionů korun, z toho necelých 13 milionů korun získal kraj na projekt z evropských fondů. V dalších letech by chtěl kraj investovat také do interiérů pardubického domova mládeže. „Protože se jedná o rozsáhlý komplex budov, budeme muset případné stavební úpravy realizovat postupně. Budeme intenzivně jednat s paní ředitelkou, jak v rekonstrukci pokračovat, zda opravíme pokoje po jednotlivých patrech a podobně, vše navíc s ohledem na provozní možnosti zařízení. Domov je permanentně vytížený, právě proto by měl mít také podobu moderního ubytovacího zařízení, které odpovídá standardům 21. století,“ uzavřel Josef Kozel. (DeP) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Obrovský úspěch Pardubic

Obrovský úspěch Pardubic

Novostavba GAMPA a Sféra v Automatických mlýnech získala ocenění za nejlepší architekturu v historickém prostředí

Pardubice nabité moderní energií

Pardubice nabité moderní energií

Unikátní setkání představí domácí fotovoltaiku, život s elektromobilem a nastíní, proč přichází jaro dříve

Automatické mlýny poprvé

Automatické mlýny poprvé

Zámek Pardubice hostí v pátek zahájení Festivalu muzejních nocí

Vedení města debatovalo s poslanci

Vedení města debatovalo s poslanci

Mezi tématy nechyběla spalovna nebezpečných odpadů nebo areál bývalých kasáren

Pocta JUDr. Josefu Štolbovi

Pocta JUDr. Josefu Štolbovi

Pardubičtí turisté odhalili významnému občanovi desku na domě, kde žil

Pozor na spádové obvody

Pozor na spádové obvody

Pardubické mateřské školy otevírají dveře pro zápisy již za týden