Opravy budou pokračovat

Město Pardubice - 14. 12. 2022
Opravy budou pokračovat

PARDUBICE - Domov mládeže a školní jídelna v Rožkově ulici má ubytovací kapacitu 700 lůžek, ta bývají po celý rok beznadějně obsazená. Jedná se o ubytovací zařízení pro školáky s největší kapacitou v Pardubickém kraji, nezměrný význam má především pro krajské město. V letošním roce se zde podařilo zateplit obálku dvou budov, další stavební úpravy by měly v příštích letech následovat.

 

„Obě budovy domova mládeže už měly leccos za sebou, jsou to stavby z let 1956 a 1976. Při rekonstrukci bylo nutné nejdříve odstranit původní obklad ze skelné vaty, pokračovalo se výměnou oken, dveří, zateplením střechy krčku a stropní konstrukce položením izolačních rohoží na podlahu půdy. Díky tomu bychom měli v budoucnu ušetřit na provozních nákladech,“ vysvětlil radní zodpovědný za školství Josef Kozel.

 

Zateplení obou objektů mírně přesáhlo částku 30 milionů korun, z toho necelých 13 milionů korun získal kraj na projekt z evropských fondů. V dalších letech by chtěl kraj investovat také do interiérů pardubického domova mládeže. „Protože se jedná o rozsáhlý komplex budov, budeme muset případné stavební úpravy realizovat postupně. Budeme intenzivně jednat s paní ředitelkou, jak v rekonstrukci pokračovat, zda opravíme pokoje po jednotlivých patrech a podobně, vše navíc s ohledem na provozní možnosti zařízení. Domov je permanentně vytížený, právě proto by měl mít také podobu moderního ubytovacího zařízení, které odpovídá standardům 21. století,“ uzavřel Josef Kozel. (DeP) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Co vše se uskuteční v příštím týdnu v Památníku Zámeček

Obnovení petice proti spalovně

Obnovení petice proti spalovně

Brzy vyrazí do ulic dobrovolníci s podpisovými archy

Sebrat maximum podpisů

Sebrat maximum podpisů

Pardubice a okolní obce za sebou mají jednání o spalovně

Zámek má své opodstatnění

Zámek má své opodstatnění

Nedávná kontrola bioodpadu ze sídlišť přinesla dobré zprávy

Zhudebnit lze i jízdní řády

Zhudebnit lze i jízdní řády

Beseda se zvukovými umělci v pondělí v podvečer

Program na večer je jasný

Program na večer je jasný

Pardubická muzejní noc slibuje netradiční noční zážitky na 11 místech