Oprava začne v létě 2023

Město Pardubice - 16. 12. 2022
Oprava začne v létě 2023

PARDUBICE - Most Pavla Wonky se začne opravovat v létě roku 2023. Rekonstrukce začne středními komorovými nosníky, skončí dokončením přeložek sítí. Samotná oprava má trvat jedenáct měsíců.

 

Z několika důvodů začne plánovaná oprava Wonkova mostu o něco později, než bylo plánováno. „Probíhající zadávací řízení je nakonec dvoukolové. V prvním kole budou uchazeči prokazovat kvalifikaci. Wonkův most je stavba významná nejen dopravně, ale také stavebně technicky. Délka přemostění je 170 metrů, šířka přes 22 metrů, jeho oprava žádá zkušenost,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš. Přihlášky do prvního kola řízení mohou uchazeči podat do 4. ledna příštího roku. Následovat bude kolo druhé, současně se budou vypracovávat inženýrská opatření. V létě by potom měla začít samotná oprava. Ta má trvat jedenáct měsíců.

 

S dokončením se kvůli zimní přestávce počítá na podzim roku 2024. Financování tak bude rozdělené do dvou let. „Bohužel se nám na nedávné schůzce s ministrem Martin Kupkou nepodařilo vyjednat finanční podporu od státu na opravu. Financování rozložené do dvou let nám umožní investovat do krajských silnic. Samosprávám jsme se zavázali, že budeme opravovat silnice například po položení kanalizací a vodovodů.  Těmto závazkům chceme dostát,“ řekl Kortyš. Předpoklad ceny opravy Wonkova mostu je 170 milionů včetně DPH.

 

Zástupci kraje plán na opravu mostů kpt. Bartoše a Pavla Wonky projednali se zástupci magistrátu města Pardubice, aby se záměry nekřížily s vyvolanými dopravními opatřeními. „Jsem rád, že jsme si potvrdili soulad, že chceme intenzivně koordinovat opravu mostu Pavla Wonky tak, aby se časově nepotkaly s aktivitami města na mostu na ulici kapitána Bartoše, jež budou vycházet z výsledku prohlídky jeho statiky,“ doplnil Jan Hrabal, náměstek pardubického primátora. (MiV) Foto: FRANTIŠEK VLČEK

Mohlo by vás zajímat:

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Co vše se uskuteční v příštím týdnu v Památníku Zámeček

Obnovení petice proti spalovně

Obnovení petice proti spalovně

Brzy vyrazí do ulic dobrovolníci s podpisovými archy

Sebrat maximum podpisů

Sebrat maximum podpisů

Pardubice a okolní obce za sebou mají jednání o spalovně

Zámek má své opodstatnění

Zámek má své opodstatnění

Nedávná kontrola bioodpadu ze sídlišť přinesla dobré zprávy

Zhudebnit lze i jízdní řády

Zhudebnit lze i jízdní řády

Beseda se zvukovými umělci v pondělí v podvečer

Program na večer je jasný

Program na večer je jasný

Pardubická muzejní noc slibuje netradiční noční zážitky na 11 místech