Do vody zkušebně až příští rok

Město Pardubice - 18. 01. 2023
Do vody zkušebně až příští rok

PARDUBICE - Koupaliště Cihelna již patří do rukou dělníků, kteří se brzy pustí do kompletní rekonstrukce areálu. V současné době zde probíhají přípravné a bourací práce, na které naváže oprava všech bazénů a dalších prvků. Náklady spojené s rekonstrukcí koupaliště přitom dosáhnou výše zhruba 140 milionů korun včetně DPH.

 

„Rekonstrukce areálu o kapacitě 4000 návštěvníků bude opravdu rozsáhlá. Práce budou zahrnovat řadu oprav, které koupaliště již dlouhou dobu vyžadovalo. Řada prvků nebyla v dobrém technickém stavu, většina z nich byla spíše již za hranou živostnosti. Opraveny tak budou plavecký, skokanský, dojezdový bazén a také rekreační bazén, u kterého bude součástí prací oprava lízátka a divokého kanálu. Rekonstrukce bude dále zahrnovat úpravu brouzdaliště, ochozu skokanského bazénu a vířivek a vyměněny budou také dlažby a obklady schodiště u tribuny a chodeb sociálního zázemí,“ informuje o nadcházejících opravách areálu koupaliště Cihelna náměstek zodpovědný za majetek a investice Jan Hrabal.

 

Dělníci se během oprav pustí do sanace železobetonových konstrukcí a opravy ocelových plotů a zábradlí, aby bylo koupaliště nejen kompletně zmodernizované, ale hlavně také bezpečné. Spolu s tím budou vyměněna čerpadla a filtry včetně armaturních sestav u jednotlivých recirkulačních okruhů. Dlouho očekávaná rekonstrukce přitom bude podle naplánovaného harmonogramu, který zhotovitelská firma Agrostav Pardubice předložila městu, trvat zhruba 22 měsíců s tím, že zkušební provoz bude spuštěn během června až srpna 2024.

 

„Ukončení prací a zahájení zkušebního provozu se předpokládá na sezonu 2024, po jeho ukončení budou následovat dokončující práce tak, aby pro dalšího sezonu bylo koupaliště připraveno pro návštěvníky,“ dodává náměstek Hrabal s tím, že město bude hledat také nového provozovatele, který by měl být známý na přelomu roku, aby navázal součinnost s dodavatelem při „oživování“ koupaliště. (iko) Foto: MmP

Mohlo by vás zajímat:

O uprchlících i o válce na Ukrajině

O uprchlících i o válce na Ukrajině

Památník Zámeček na únor chystá přednášku, komentované prohlídky a projekci

Legenda je zpět

Legenda je zpět

Ptačí klec nově každou první sobotu v měsíci v The Factory Bar & Lounge

Osud mostu kpt. Bartoše zpečetěn

Osud mostu kpt. Bartoše zpečetěn

Město již zná aktuální stav důležité spojnice Polabin s oblastí nádraží

Opatření Dopravního podniku

Opatření Dopravního podniku

Změny na linkách pardubické MHD během omezení provozu na mostu kpt. Bartoše

CFIG Arena slavnostně otevřena

CFIG Arena slavnostně otevřena

Rekonstruovaný fotbalový stadion v centru Pardubic si ve středu večer mohla prohlédnout i veřejnost

Vědí už, jaké to je

Vědí už, jaké to je

Zastupitelé města si vyzkoušeli život handicapovaných