Hvězdný hlas z Islandu

Kultura - 20. 01. 2023
Hvězdný hlas z Islandu

PARDUBICE - Vzácným hostem lednových koncertů Komorní filharmonie bude mezzosopranistka a sólistka Opery Národního divadla v Praze Arnheiður Eiríksdóttir, která se představí při příležitosti dvojího uvedení koncertního programu zvaného Hvězdný hlas z Islandu v pondělí 23. ledna a ve středu 25. ledna.

 

„Arnheiður Eiríksdóttir vystoupí u nás v Pardubicích úplně poprvé, avšak kdo občas míří do Prahy za operou, tak ji tam již mohl vidět například jako Rosinu v Rossiniho Lazebníku sevillském, jako Cherubína v Mozartově Figarově svatbě či Dorabellu v jeho další světoznámé opeře Così fan tutte. Vybrané árie z těchto děl provede i u nás. Nad to bude publikum moci ocenit její pozoruhodně barevný a silný mezzosoprán ještě při provedení árií na známé antické náměty, jakými jsou Orfeus a Eurydika či Paris a Helena od Christopha Willibalda Glucka. Kromě árií zazní pod vedením dirigenta Rastislava Štúra také čistě orchestrální předehry,“ uvedla koncertní manažerka Vladislava Kopecká.

 

Profesní cesta této islandské mezzosopranistky vedla z konzervatoře v Reykjavíku na Univerzitu Hudebních a dramatických umění do Vídně, kde se už během studií představila ve slavném zámeckém divadle ve vídeňském Schönbrunnu. Osud ji dále zavedl do Opery v Kolíně nad Rýnem, kde působila jako členka operního studia, až se nakonec dostala do Prahy.

 

Společné koncerty s touto mimořádně nadanou sólistkou se uskuteční v pondělí 23. ledna a ještě také ve středu 25. ledna v Sukově síni Domu hudby vždy od 19 hodin. Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru v Machoňově pasáži v Pardubicích, prostřednictvím online webu www.kfpar.cz či na večerní pokladně před koncertem. (AŽ)  Foto: KF

Mohlo by vás zajímat:

Od čtvrtka na Kuňce opět divadlo

Od čtvrtka na Kuňce opět divadlo

Východočeské divadlo se tam navrací s Nocí na Karlštejně a nově uvede Pekařovu ženu

Světová premiéra v Podlažicích

Světová premiéra v Podlažicích

Sobotní koncert představí hudební klenoty broumovského kláštera

Čtvrteční setkání s Janem Talichem

Čtvrteční setkání s Janem Talichem

Baroko tentokrát zůstane jen v názvu souboru

Intimní rizika na veřejných místech

Intimní rizika na veřejných místech

Východočeské divadlo uvede českou premiéru britské hry

Pernštejnlove poosmé

Pernštejnlove poosmé

Odstartoval předprodej a láká na Robina Ferra nebo Válku Roseových v podání Divadla Tramtarie

Ochotníci hrají celý víkend

Ochotníci hrají celý víkend

Spolek J.K.Tyl Sezemice nastudoval komedii Antonína Procházky Jednotka intenzivní lásky