Hvězdný hlas z Islandu

Kultura - 20. 01. 2023
Hvězdný hlas z Islandu

PARDUBICE - Vzácným hostem lednových koncertů Komorní filharmonie bude mezzosopranistka a sólistka Opery Národního divadla v Praze Arnheiður Eiríksdóttir, která se představí při příležitosti dvojího uvedení koncertního programu zvaného Hvězdný hlas z Islandu v pondělí 23. ledna a ve středu 25. ledna.

 

„Arnheiður Eiríksdóttir vystoupí u nás v Pardubicích úplně poprvé, avšak kdo občas míří do Prahy za operou, tak ji tam již mohl vidět například jako Rosinu v Rossiniho Lazebníku sevillském, jako Cherubína v Mozartově Figarově svatbě či Dorabellu v jeho další světoznámé opeře Così fan tutte. Vybrané árie z těchto děl provede i u nás. Nad to bude publikum moci ocenit její pozoruhodně barevný a silný mezzosoprán ještě při provedení árií na známé antické náměty, jakými jsou Orfeus a Eurydika či Paris a Helena od Christopha Willibalda Glucka. Kromě árií zazní pod vedením dirigenta Rastislava Štúra také čistě orchestrální předehry,“ uvedla koncertní manažerka Vladislava Kopecká.

 

Profesní cesta této islandské mezzosopranistky vedla z konzervatoře v Reykjavíku na Univerzitu Hudebních a dramatických umění do Vídně, kde se už během studií představila ve slavném zámeckém divadle ve vídeňském Schönbrunnu. Osud ji dále zavedl do Opery v Kolíně nad Rýnem, kde působila jako členka operního studia, až se nakonec dostala do Prahy.

 

Společné koncerty s touto mimořádně nadanou sólistkou se uskuteční v pondělí 23. ledna a ještě také ve středu 25. ledna v Sukově síni Domu hudby vždy od 19 hodin. Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru v Machoňově pasáži v Pardubicích, prostřednictvím online webu www.kfpar.cz či na večerní pokladně před koncertem. (AŽ)  Foto: KF

Mohlo by vás zajímat:

Dlouho očekávaný večer

Dlouho očekávaný večer

Východočeské divadlo uvede premiéru scénického čtení hry My jsme tři

Napříč staletími

Napříč staletími

Barocco sempre giovane zahájí ve čtvrtek abonentní cyklus

Konkurz do Studia LAIK

Konkurz do Studia LAIK

Mladí adepti divadelního herectví teď mají jedinečnou šanci

GAMPA oslaví UMĚNÍ

GAMPA oslaví UMĚNÍ

Neopakovatelná jednovečerní škola nabízí poslední volná místa

Matiné pro děti a rodiče

Matiné pro děti a rodiče

Dynamika aneb Co dává hudbě grády

Přesně po roce

Přesně po roce

Jan Burian se opět představí v pardubickém Divadle 29