Terminál B již v létě

Město Pardubice - 23. 01. 2023
Terminál B již v létě

PARDUBICE - První autobusy se přes nový terminál pro meziměstskou autobusovou dopravu projedou už v létě. Firma BAK stavební společnost, a.s., která má stavbu terminálu na starost, v současné době dokončuje podhledy samotného objektu uprostřed terminálu a plochy dlážděné mozaikou.

 

„Stavba běží podle plánu. Práce, které budou ještě následovat, zahrnují především zhotovení výjezdu linek MHD u Lidlu, jelikož výjezd u terminálu bude vícesměrný. Celkem zde bude osm nástupních a osm odstavných míst, jedna plocha bude vyčleněna pro výstup cestujících. Řidiči budou mít zázemí uvnitř objektu, čekárna pro cestující pak bude součástí modernizované nádražní haly. Projekt od začátku počítá s mobiliářem a dalšími prvky, v okolí terminálu tak bude doplněn vodní prvek, lavičky, připravuje se výsadba a nechybí zde ani kryté stání pro kola,“ informuje náměstek primátora zodpovědný za oblast majetku a investic a také dopravu Jan Hrabal s tím, že autobusy budou do terminálu vpuštěny v létě roku 2023.

 

Výstavba terminálu B přijde na zhruba 126 milionu korun, většinu nákladů však pokryje evropská dotace. „Město získalo na tuto stavbu evropskou dotaci ve výši přibližně 92 milionů korun, kterou bude čerpat prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace, zbývající náklady pokryje městský rozpočet. Jsem rád, že terminál B bude hotov do léta roku 2023 a bude možné sem v blízké době přesunout provoz autobusového nádraží, které v současné době funduje u křižovatky U Marka,“ podotýká primátor Jan Nadrchal, do jehož gesce spadá také oblast dotací s tím, že majitel pozemku pod stávajícím autobusovým nádražím již deklaroval své rozhodnutí tuto plochu využít k nové výstavbě.

 

Budoucí terminál pro regionální autobusovou dopravu roste v sousedství hlavního vlakového nádraží a svým vzhledem a pojetím navazuje na zrekonstruované přednádraží s terminálem pro městskou hromadnou dopravu. „Skutečnost, že se oproti stávajícímu a dosluhujícímu autobusovému nádraží bude nový terminál nacházet v bezprostřední blízkosti vlakového nádraží a terminálu A, usnadní cestování a zejména přestupy všem lidem, využívajícím veřejnou dopravu,“ uzavírá primátor Nadrchal. (iko) Foto: MmP

Mohlo by vás zajímat:

O uprchlících i o válce na Ukrajině

O uprchlících i o válce na Ukrajině

Památník Zámeček na únor chystá přednášku, komentované prohlídky a projekci

Legenda je zpět

Legenda je zpět

Ptačí klec nově každou první sobotu v měsíci v The Factory Bar & Lounge

Osud mostu kpt. Bartoše zpečetěn

Osud mostu kpt. Bartoše zpečetěn

Město již zná aktuální stav důležité spojnice Polabin s oblastí nádraží

Opatření Dopravního podniku

Opatření Dopravního podniku

Změny na linkách pardubické MHD během omezení provozu na mostu kpt. Bartoše

CFIG Arena slavnostně otevřena

CFIG Arena slavnostně otevřena

Rekonstruovaný fotbalový stadion v centru Pardubic si ve středu večer mohla prohlédnout i veřejnost

Vědí už, jaké to je

Vědí už, jaké to je

Zastupitelé města si vyzkoušeli život handicapovaných