CFIG Arena slavnostně otevřena

Město Pardubice - 01. 02. 2023
CFIG Arena slavnostně otevřena

PARDUBICE – Po čtyřiapadesáti letech se příznivci fotbalu konečně dočkali. Na první ligu budou moci opět chodit opravdu doma. Ostrá premiéra je na programu v sobotu 4. února a nepřijede nikdo menší než pražská Slavia. Slavnostní otevření rekonstruovaného stánku se uskutečnilo ve středu v podvečer a je jen dobře, že jeho zbrusu nové prostory si mohli volně prohlédnout i zájemci z řad široké veřejnosti.

 

Kolaudace fotbalového stadionu proběhla minulý pátek, v pondělí na ni navázala certifikace FAČR. Majitelem objektu, který pojme až 4600 diváků, je Město Pardubice, FK Pardubice jej užívá na základě smlouvy od dnešní půlnoci. A ve středu 1. února večer, hned po několika krátkých oficiálních projevech, vyběhli pardubičtí fotbalisté pod rozzářenými reflektory na nádherně zelený trávník k modelovému tréninkovému zápasu.

 

Na tiskové konferenci, předcházející slavnostnímu otevření stadionu, byli novináři vedením klubu informováni mimo jiné o partnerství FK Pardubice s finanční a investiční skupinou CFIG. Název tohoto významného partnera bude vtělen i do pojmenování rekonstruovaného stánku – na fotbal se bude v Pardubicích již od soboty 4.2. chodit do CFIG Areny. (ro) Foto: MILAN KŘIČEK (Na snímku historicky první nástup pardubických fotbalistů na plochu CFIG Areny)

 

Mohlo by vás zajímat:

Aplikace je již otevřena

Aplikace je již otevřena

Za měsíc startují zápisy pro budoucí prvňáčky

Bečka nahradí Böhmovou

Bečka nahradí Böhmovou

Dosavadní městská zastupitelka bude pracovat v zahraničí

Svátky jara, jak je neznáte

Svátky jara, jak je neznáte

Na valech pardubického zámku je opět připravena velikonoční stezka

Zamezit odkládání na skládky

Zamezit odkládání na skládky

Pardubice navyšují počet hnědých kontejnerů pro oddělený sběr bioodpadu

Vyjdou vstříc rodičům

Vyjdou vstříc rodičům

Prázdninový provoz v mateřských školách

Třída Míru bez MHD

Třída Míru bez MHD

Informace Dopravního podniku o opatřeních platných od 27. března 2023