Rekonstrukce části třídy Míru

Město Pardubice - 07. 03. 2023
Rekonstrukce části třídy Míru

PARDUBICE - Radnice chystá opravu části třídy Míru. Práce odstartují na konci března a zasáhnou část třídy v úseku od křižovatky se Sladkovského ulicí po světelnou křižovatku u Masarykova náměstí. Náklady spojené s rekonstrukcí přitom dosáhnou výše zhruba 7 milionů korun.

 

„Rekonstrukce zmíněného úseku bude zahájena 27. března, veškeré práce s tím spojené včetně zrání materiálu by přitom měly trvat patnáct týdnů, tedy zhruba do poloviny července 2023. Omezení, která s sebou rekonstrukce třídy Míru přinese, se přitom bude týkat jen komunikace, chodníky v rekonstruovaném úseku zůstanou pro veřejnost průchozí,“ informuje o plánované opravě hlavního pardubického bulváru náměstek primátora zodpovědný za oblast dopravy, majetku a investic Jan Hrabal.

 

Stávající dlažba bude v dotčené části třídy Míru od Sladkovského ulice po Magnum rozebrána, jelikož je potřeba vyměnit výplň, která dlažbu drží pohromadě. „Vrstva drti, na které je stávající dlažba uložena, bude vyměněna za vysokopevnostní drenážní maltu, stejně tak bude vyměněna stávající výplň spár, kterou nahradí vysokopevnostní spárovací hmota. Následně budou na takto upravený povrch vráceny původní betonové dlaždice. Díky výměně podlaží by měl být povrch opravené části třídy Míru stabilnější a jeho nosnost vyšší,“ dodává náměstek Hrabal.

 

Rekonstrukci, která potrvá zhruba 2,5 měsíce, pro město zajistí firma Timra s.r.o. Během stavebních prací bude Pernerova ulice ústící na třídu Míru obousměrná a bude doplněna o výhybny. Zajíždět na opravovaný úsek třídy Míru nebude ani pardubická MHD, která bude odkloněna přes Sukovu třídu. „Cestujících, kteří využívají MHD, se omezení dotkne především na linkách č. 2 a 13, kdy zastávky Třída Míru a Masarykovo náměstí budou zrušeny bez náhrady. Spoje linky č. 27 obslouží zastávku Náměstí Republiky jako náhradní za zastávku U Grandu a Masarykovo náměstí jako náhradní za zastávku Třída Míru. Odklon se dotkne i nočních linek č. 98 a 99. Podrobné informace najdou cestující na stránkách dopravního podniku a na dotčených zastávkách,“ podotýká za Dopravní podnik města Pardubic Tomáš Pelikán, ředitel společnosti. (iko) Foto: FRANTIŠEK VLČEK

Mohlo by vás zajímat:

Zelení chtějí forenzní audit

Zelení chtějí forenzní audit

Tisková zpráva ke kauzám veřejných zakázek před pondělním mimořádným jednáním zastupitelstva

Základní ceny se nemění

Základní ceny se nemění

Prodej vstupenek na Velkou pardubickou zahájen

Grand na dva roky zavře

Grand na dva roky zavře

Zpět se vrátí jako moderní obchodní centrum

Třída Míru bez MHD

Třída Míru bez MHD

Linky se přesunou na Sukovu třídu, sleva na první přestup bude stoprocentní

„Nemohu se upamatovati“

„Nemohu se upamatovati“

Památník Zámeček a Historický ústav AV ČR pořádají konferenci o soudních procesech s nacistickými válečnými zločinci

Jak se vykrmovaly stavební firmy

Jak se vykrmovaly stavební firmy

Další informace o podlimitních zakázkách a o hospodaření na pardubickém magistrátu