Rekonstrukce části třídy Míru

Město Pardubice - 07. 03. 2023
Rekonstrukce části třídy Míru

PARDUBICE - Radnice chystá opravu části třídy Míru. Práce odstartují na konci března a zasáhnou část třídy v úseku od křižovatky se Sladkovského ulicí po světelnou křižovatku u Masarykova náměstí. Náklady spojené s rekonstrukcí přitom dosáhnou výše zhruba 7 milionů korun.

 

„Rekonstrukce zmíněného úseku bude zahájena 27. března, veškeré práce s tím spojené včetně zrání materiálu by přitom měly trvat patnáct týdnů, tedy zhruba do poloviny července 2023. Omezení, která s sebou rekonstrukce třídy Míru přinese, se přitom bude týkat jen komunikace, chodníky v rekonstruovaném úseku zůstanou pro veřejnost průchozí,“ informuje o plánované opravě hlavního pardubického bulváru náměstek primátora zodpovědný za oblast dopravy, majetku a investic Jan Hrabal.

 

Stávající dlažba bude v dotčené části třídy Míru od Sladkovského ulice po Magnum rozebrána, jelikož je potřeba vyměnit výplň, která dlažbu drží pohromadě. „Vrstva drti, na které je stávající dlažba uložena, bude vyměněna za vysokopevnostní drenážní maltu, stejně tak bude vyměněna stávající výplň spár, kterou nahradí vysokopevnostní spárovací hmota. Následně budou na takto upravený povrch vráceny původní betonové dlaždice. Díky výměně podlaží by měl být povrch opravené části třídy Míru stabilnější a jeho nosnost vyšší,“ dodává náměstek Hrabal.

 

Rekonstrukci, která potrvá zhruba 2,5 měsíce, pro město zajistí firma Timra s.r.o. Během stavebních prací bude Pernerova ulice ústící na třídu Míru obousměrná a bude doplněna o výhybny. Zajíždět na opravovaný úsek třídy Míru nebude ani pardubická MHD, která bude odkloněna přes Sukovu třídu. „Cestujících, kteří využívají MHD, se omezení dotkne především na linkách č. 2 a 13, kdy zastávky Třída Míru a Masarykovo náměstí budou zrušeny bez náhrady. Spoje linky č. 27 obslouží zastávku Náměstí Republiky jako náhradní za zastávku U Grandu a Masarykovo náměstí jako náhradní za zastávku Třída Míru. Odklon se dotkne i nočních linek č. 98 a 99. Podrobné informace najdou cestující na stránkách dopravního podniku a na dotčených zastávkách,“ podotýká za Dopravní podnik města Pardubic Tomáš Pelikán, ředitel společnosti. (iko) Foto: FRANTIŠEK VLČEK

Mohlo by vás zajímat:

Tísňové linky fungují

Tísňové linky fungují

Nehoda v centru Pardubic byla ohlášena až z Německa

Pro přátelskou komunikaci

Pro přátelskou komunikaci

Pardubice se představí v novém kabátě

Aplikace je již otevřena

Aplikace je již otevřena

Za měsíc startují zápisy pro budoucí prvňáčky

Bečka nahradí Böhmovou

Bečka nahradí Böhmovou

Dosavadní městská zastupitelka bude pracovat v zahraničí

Svátky jara, jak je neznáte

Svátky jara, jak je neznáte

Na valech pardubického zámku je opět připravena velikonoční stezka

Zamezit odkládání na skládky

Zamezit odkládání na skládky

Pardubice navyšují počet hnědých kontejnerů pro oddělený sběr bioodpadu