Oživení milého obřadu

Město Pardubice - 05. 04. 2023
Oživení milého obřadu

PARDUBICE - Vítání občánků už nebude pouze o proslovu, společném focení a předání dárečků. Radnice nyní přišla s novinkou, díky níž se do slavnostního aktu zapojí také děti z místních mateřinek. Program tak bude zpestřen o představení nejrůznějšího typu, od zpěvu a tance po přednes básniček.

 

„Přemýšleli jsme, jak tradiční vítání občánků oživit, aby to nebylo jen o tom společně se vyfotit, předat dárek a odejít. Nakonec jsme se rozhodli, že do slavnostního aktu zapojíme předškolní děti z našich pardubických mateřinek, které na radnici vystoupí s vlastním krátkým představením. Pro rodiče to bude zpestření, děti zas budou určitě rády, když budou moci předvést svůj talent,“ informuje o novince magistrátu vedoucí matriky Lucie Potocká.

 

Vítání občánků se koná vždy v úterý v prostorách obřadní síně pardubické radnice. Kulturní představení si každá ze zapojených mateřských škol připravuje podle svého, často volí přednes básniček, zpěv, krátké taneční vystoupení či vystoupení s hudebními nástroji. „Pojali jsme to i jako takovou malou prezentaci pardubických mateřských škol, protože zde máme opravdu šikovné děti. Zapojení jsme však nechali čistě na jednotlivých mateřských školách, které jsme předem oslovili. Pokud by měla některá ze zbývajících školek zájem se také zúčastnit, určitě není problém se dodatečně přihlásit,“ dodává Lucie Potocká s tím, že zatím se k této novince při vítání občánků připojilo celkem šest školek - MŠ Brožíkova, MŠ Koníček, MŠ Kytička, MŠ Korálek, MŠ Mladých a MŠ Zvoneček. Další případní zájemci z řad mateřinek se mohou ozvat odboru školství, kultury a sportu pardubického magistrátu na e-mail iva.kamenicka@mmp.cz nebo telefonicky na číslo +420 466 859 531.

 

Kulturním vystoupením dětí však obohacení programu vítání občánků nekončí. Další novinkou je dřevěný houpací koník, který je odteď pravidelným účastníkem setkání. Jelikož je vítací akt určen dětem do 1 roku, mohou si rodiče vybrat, zda ty starší ratolesti nebudou chtít namísto v postýlce vyfotit přímo na koníkovi. (iko) Foto: MmP (Na snímku děti z MŠ Korálek)

Mohlo by vás zajímat:

Osvěžit se bude možné

Osvěžit se bude možné

Koupaliště Cihelna se v létě otevře ve zkušebním provozu

Jako za časů našich prababiček

Jako za časů našich prababiček

Koňská sekačka ve čtvrtek v podzámeckém biotopu

Tento týden Zrcadlo umění

Tento týden Zrcadlo umění

Také letos nabídne širokou škálu amatérských umělců

Uzavření mnětických mostů

Uzavření mnětických mostů

Dopravní podnik informuje o opatřeních na lince č. 12

Pardubice ocenily významné občany

Pardubice ocenily významné občany

Medaile převzalo devět osobností z různých odvětví společenského života

Premiér otevřel zastávku a lávku

Premiér otevřel zastávku a lávku

Na mohutných investicích Správy železnic se podílelo i Město Pardubice