V Den vítězství se slevou

Město Pardubice - 05. 05. 2023
V Den vítězství se slevou

PARDUBICE - Interaktivní expozice Tichá hrdinství vypráví v Institutu Paměti národa v Machoňově pasáži už více než rok skutečné příběhy z druhé světové války. Proto bude otevřena výjimečně i v pondělí 8. května – v Den vítězství – a navíc v tento den s 50% slevou na vstupné.

 

„Svoboda není zadarmo. Nikdo vám nezaručí, že zase nepřijde nějaký blbec,“ říkal Tomáš Sedláček, který prošel za války snad všemi evropskými bojišti a jehož příběh návštěvníci v expozici zažívají téměř na vlastní kůži. Nebo mohou nahlédnout do odboje s pamětnicí Jarynou Mlchovou, která díky objevu neznámé sloučeniny zachránila stovky židů. „Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme zakoupit vstupenky předem online,“ upozornil ředitel pobočky Michal Bureš.

 

A další plánovaný program? V pátek 19. května se opět zapojí IPN se svou expozicí do Muzejní noci. Návštěvníci budou moci od 19:30 do 21:00 hodin v Machoňově pasáži nahlédnout do prostor jednoho z nejmodernějších muzeí v ČR, zažít jeho unikátní atmosféru a dostanou voucher s 25% slevou na kompletní prohlídku.

 

„Těší nás, že se Institut Paměti národa Pardubice se svou interaktivní expozicí a pravidelnými besedami ve svém vzdělávacím centru v průběhu času stal neoddělitelnou součástí pardubického kulturního života. Pondělní besedy si vybudovaly své stálé publikum a my jsme rádi, že mu můžeme i na květen a červen nabídnout řadu zajímavých témat a hostů,“ uvedl Michal Bureš.

 

V květnu proběhne beseda k 200. výročí od začátku českého osidlování rumunského Banátu. Naplánována je projekce nového dokumentu o romském holokaustu, na ni naváže beseda s jeho autory. Další pondělí se bude věnovat historii i budoucnosti areálu Automatických mlýnů a poslední květnové téma bude o Selské jízdě.

 

V červnu přijede do IPN přednášet Michael Romancov, odborník na politickou geografii, geopolitiku a Rusko. O týden později se bude beseda věnovat minulosti i budoucnosti Kuby. O umění žít bude přednášet římskokatolický kněz Marek Orko Vácha a poslední předprázdninová debata se zaměří na bitvu u České Skalice. (zr) Foto: IPN

Mohlo by vás zajímat:

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Co vše se uskuteční v příštím týdnu v Památníku Zámeček

Obnovení petice proti spalovně

Obnovení petice proti spalovně

Brzy vyrazí do ulic dobrovolníci s podpisovými archy

Sebrat maximum podpisů

Sebrat maximum podpisů

Pardubice a okolní obce za sebou mají jednání o spalovně

Zámek má své opodstatnění

Zámek má své opodstatnění

Nedávná kontrola bioodpadu ze sídlišť přinesla dobré zprávy

Zhudebnit lze i jízdní řády

Zhudebnit lze i jízdní řády

Beseda se zvukovými umělci v pondělí v podvečer

Program na večer je jasný

Program na večer je jasný

Pardubická muzejní noc slibuje netradiční noční zážitky na 11 místech