Zhudebnit lze i jízdní řády

Město Pardubice - 21. 05. 2023
Zhudebnit lze i jízdní řády

PARDUBICE - V těchto dnech ve městě působí dva nizozemští zvukoví umělci - Petra Dubach a Mario van Horrik. Pocházejí z Eindhovenu a spolupracují jako umělecké duo již od roku 1983. Vytvářejí instalace, performance, koncertují, pracují se zvukem, obrazem i objekty. Východiskem pro jejich uměleckou práci je představa, že pohyb a zvuk jsou totožné; bez pohybu (vibrace) není nic slyšet. 

 

V rámci tvůrčí rezidence v Pardubicích rozvíjejí svůj projekt s názvem Trans(port)(l)ation, v němž za pomocí speciálních hracích skříněk zhudebňují jízdní řády autobusů a trolejbusů. „Dopravní podnik města Pardubic podpořil tuto dvojicí a díky tomu můžete zažít několik performativních zvukových jízd v MHD po Pardubicích,“ informovala tisková mluvčí Dopravního podniku Jitka Malinská s tím, že první jízdu mohli cestující absolvovat již během pátečního podvečera v rámci akce „Muzejní noc“ na lince č. 27.

 

Další informace o procesu přepisu dat z jízdních řádů do papírových partitur se dozvíte na setkání s autorskou dvojicí, které můžete zažít v pondělí 22. května od 18:00 v Officity klubovně & IBIS, Gorkého 1404 a následně navázat praktickou zkušeností ve vozidlech MHD od 23., 24. a 25. května vždy hodinu ve vybraném spoji. „Konkrétní čas a číslo linky budou zveřejněny na stránkách dopravního podniku,“ upozorňuje Jitka Malinská. (zr) Ilustrační foto: ROMAN MARČÁK

Mohlo by vás zajímat:

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Co vše se uskuteční v příštím týdnu v Památníku Zámeček

Obnovení petice proti spalovně

Obnovení petice proti spalovně

Brzy vyrazí do ulic dobrovolníci s podpisovými archy

Sebrat maximum podpisů

Sebrat maximum podpisů

Pardubice a okolní obce za sebou mají jednání o spalovně

Zámek má své opodstatnění

Zámek má své opodstatnění

Nedávná kontrola bioodpadu ze sídlišť přinesla dobré zprávy

Program na večer je jasný

Program na večer je jasný

Pardubická muzejní noc slibuje netradiční noční zážitky na 11 místech

Petr Dohnal na dalších šest let

Petr Dohnal na dalších šest let

Východočeské divadlo bude mít od června staronového ředitele