Přednáška, film, dílna a pietní akt

Město Pardubice - 26. 05. 2023
Přednáška, film, dílna a pietní akt

PARDUBICE - Na přelomu května a června na návštěvníky Památníku Zámeček opět čeká velmi rozmanitý program. „Na středu 31. května jsme kvůli nemoci přesunuli přednášku Dity Homolové o šlechtě za první republiky, a hlavně za druhé světové války. Začneme v 18 hodin v kinosále, vstupné je 50 Kč,“ sděluje Kateřina Hloušková z Památníku Zámeček.

 

„Hned následující den, ve čtvrtek 1. června, jsme k příležitosti Mezinárodního dne dětí opět připravili program pro celou rodinu. Od 16 hodin se můžete těšit na tvořivou dílnu, tentokrát si budete moci vytvořit vyznamenání. Od Řádu Bílého lva po řád myšího kožíšku, představivosti se meze nekladou. Od 18 hodin na dílnu navážeme projekcí rodinného filmu Hranice odvahy (2020), který uvedeme v kinosále Památníku s českým dabingem. Snímkem také zahajujeme letošní červnové projekce v Památníku Zámeček, dalších se můžete zúčastnit vždy ve čtvrtky a v sobotu 10. června. Vstupné na dílnu i film je dobrovolné,“ dodává Hloušková.

 

V sobotu 3. června se u pomníku koná pietní akt k připomenutí 81. výročí heydrichiády na Pardubicku. Datum nebylo vybráno náhodně – 3. června 1942 se uskutečnily na Zámečku první popravy, celkem bylo zavražděno 194 osob. Uctít památku obětí heydrichiády můžete společně s hosty pietního aktu, který začne ve 13 hodin. (zr) Foto: PZ

Mohlo by vás zajímat:

Obnovení petice proti spalovně

Obnovení petice proti spalovně

Brzy vyrazí do ulic dobrovolníci s podpisovými archy

Sebrat maximum podpisů

Sebrat maximum podpisů

Pardubice a okolní obce za sebou mají jednání o spalovně

Zámek má své opodstatnění

Zámek má své opodstatnění

Nedávná kontrola bioodpadu ze sídlišť přinesla dobré zprávy

Zhudebnit lze i jízdní řády

Zhudebnit lze i jízdní řády

Beseda se zvukovými umělci v pondělí v podvečer

Program na večer je jasný

Program na večer je jasný

Pardubická muzejní noc slibuje netradiční noční zážitky na 11 místech

Petr Dohnal na dalších šest let

Petr Dohnal na dalších šest let

Východočeské divadlo bude mít od června staronového ředitele