Dekarbonizace pomůže vašemu autu

Kultura - 18. 07. 2023
Dekarbonizace pomůže vašemu autu

PARDUBICE - Letní kino Rebel se den za dnem stává atraktivnějším. Velký prostor na pravém břehu Labe, vedle mostu Pavla Wonky, kam se kino v roce 2018 přestěhovalo, nejenže zlepšil jeho dostupnost pro návštěvníky ze všech částí Pardubic, ale umožnil také proměnu prostoru ve velkou letní relaxační zónu. Nejen proto se nejedná o letní kino ledajaké, ale o největší v České republice! Pohledem marketingu tedy ideální příležitost, jak představit špičkové produkty a služby široké veřejnosti.

 

A teď přichází na scénu prodejce vozů Hyundai firma Auto Slavíček a Filtro.cz, kteří mohou – a jsou na to připraveni – výrazně pomoci motoru vašeho automobilu. Provádějí totiž takzvanou dekarbonizaci, což je technologie, o níž se v poslední době mezi motoristickou veřejností hodně mluví a kterou odborníci jednoznačně doporučují absolvovat. 

 

Máte-li najeto několik desítek tisíc kilometrů, disponujete vozem, o němž se v minulosti říkalo, že je dobře „zajetý“. Možná však zároveň postupně získáváte pocit, že vaše auto nenápadně ztrácí na výkonu a neslouží tak, jak byste si představovali. A právě v takové chvíli je dobré nechat vůz prohlédnout odborníky a dekarbonizovat.

 

Výrobci automobilů neustále přicházejí s novinkami a modernizacemi. Některé z uplatňovaných a do aut instalovaných technologií, jakými jsou kupříkladu přímé vstřikování paliva, či systém EGR, ale i obecně velké rozšíření počtu aut vybavených dieselovým motorem, způsobují zanášení pohonných jednotek karbonem.

 

Organické sloučeniny na bázi uhlíku, které se souhrnně označují jako karbon, vznikají při běžném provozu zážehových i vznětových motorů. Usazeniny karbonu v sacím potrubí, ventilech, prostoru pístů, turbodmychadle ale i v součástech mazací soustavy nebo výfuku pomalu, ale velmi spolehlivě snižují výkon motoru pozvolným zanesením nebo opotřebením jednotlivých dílů. Jinými slovy, na autě není žádná závada, ale zkrátka nejede jako dřív. A právě odstranění karbonových usazenin a povlaků je nazýváno dekarbonizací.

 

Dekarbonizace znamená pro motor značnou úlevu. Jde o preventivní zákrok, který šetří možné příští – a mnohem vyšší – náklady.  V Dražkovicích jsou připraveni provést tento zákrok u automobilů všech značek, a to do objemu motoru 6 litrů včetně. Samotná procedura netrvá příliš dlouho, u benzínových motorů přibližně 60 minut, u dieselových 90 minut.

 

Závěrem jen třeba zdůraznit že tato služba není určena výhradně talentovaným mladým řidičům, zajišťujícím zločincům únik z místa činu, tak jako je tomu ve filmu Baby Driver, připraveném na dnešní večer v úterý 18. července, jehož je prodejce vozů Hyundai firma Auto Slavíček a Filtro.cz partnerem.

 

Projekce začíná stejně jako každý červencový večer ve 21:30 hodin. A stále je zdarma. (zr) Repro: PLKR

Mohlo by vás zajímat:

Barocco sempre giovane zahájí ve čtvrtek

Barocco sempre giovane zahájí ve čtvrtek

Sezonu otevře na pardubickém zámku koncert s violoncellistou Emilem Rovnerem

Filharmonie vstupuje do 55. sezony

Filharmonie vstupuje do 55. sezony

Sólistou trojice úvodních koncertů bude houslista Jan Mráček

Petra Janečková sahá po Thálii

Petra Janečková sahá po Thálii

Podaří se oblíbené pardubické herečce přetavit nominaci ve významné divadelní ocenění?

Pardubické koncerty Zlaté Pecky

Pardubické koncerty Zlaté Pecky

Ve středu v Gočárově galerii Talentissimo, v neděli v Domě hudby slavnostní zakončení

Velké umění v malém prostoru

Velké umění v malém prostoru

Podmanivé smyčce Dua Vespral rozezní zámeckou kapli Tří králů

Přestupní stanice: Strach

Přestupní stanice: Strach

Pardubičtí začínající herci uvedli premiéru hry o svých vrstevnících