Tématem je Tajemství

Město Pardubice - 04. 10. 2023
Tématem je Tajemství

PARDUBICE - Univerzita Pardubice tento týden opět hostí celoevropskou akci Noc vědců. Tématem letošního ročníku je Tajemství. Pro rodiny s dětmi, ale i pro všechny nadšence, kteří chtějí tajemství odhalovat, a také prozkoumat taje vědy a techniky, se univerzita otevře na celých 6 hodin v pátek 6. října.

 

„Jsme velmi rádi, že naše akce popularizující vědu a poznání jsou mezi veřejností stále oblíbenější. Loni naši Noc vědců navštívily asi dva tisíce lidí a letos věříme, že budeme mít příležitost oslovit a nadchnout ještě více zájemců všech generací,“ říká prorektorka pro vnější vztahy Univerzity Pardubice Petra Bajerová.

 

Tento pátek od 16 až do 22 hodin mohou zájemci zažít atraktivní program s více než stovkou zapojených popularizátorů ze všech sedmi fakult univerzity.

Čekají je pokusy v chemických laboratořích, proniknou do tajemství lidského těla pod rentgenem nebo tajemství ztracených světů. Rozluští kvízy a tajné šifry a mohou se zapojit do stavby největšího modelu mostu. Návštěvníci také poznají moderní technologie, které jim odhalí další tajemství, ať už se ukrývají ve zkumavce, v elektromobilitě nebo umění.

 

Vstup na akci, která zaplní Fakultu chemicko-technologickou v kampusu v Pardubicích – Polabinách, je zdarma. Univerzita návštěvníkům akce navíc nabízí možnost ekologické dopravy prostřednictvím okružní autobusové linky, která bude projíždět od hlavního nádraží přes centrum až do kampusu Univerzity Pardubice a zájemce zaveze z univerzity také na pardubickou hvězdárnu.

 

Noc vědců vznikla z podnětu Evropské komise v roce 2005. Akce má bořit mýty o vědě i vědcích a ukázat, že věda může být také velmi zábavná a vědci jsou lidé, kteří ji dokáží poutavě představit dětem i dospělým.

 

Informace o akci lze najít také na webu Noc vědců | Univerzita Pardubice (upce.cz) nebo v univerzitní facebookové události. Program všech akcí v republice je možné zdarma stáhnout v mobilních aplikacích Noc vědců na Google Play a App Store. (MaM) Foto: ARCHIV UPCE

Mohlo by vás zajímat:

Dukla Sportovní: další krok

Dukla Sportovní: další krok

Rekonstrukce basketbalové haly je na spadnutí

Oživí veřejný prostor

Oživí veřejný prostor

Cestu na zámek bude nově zdobit nadživotní socha koně

Kdo nesehnal lístky, může na Pernštýňák

Kdo nesehnal lístky, může na Pernštýňák

Budovu radnice ozdobí na podporu Dynama šály

Na místě bývalé Telegrafie a Tesly

Na místě bývalé Telegrafie a Tesly

Univerzita Pardubice letos začne stavět budovu pro Fakultu zdravotnických studií

Sázka je sázka

Sázka je sázka

Hradecká primátorka oblékla pardubický dres

Radnici navštívili studenti z Tchaj-wanu

Radnici navštívili studenti z Tchaj-wanu

Program výměnného pobytu je velmi pestrý