Žádné pokuty nepadly

Region - 13. 11. 2023
Žádné pokuty nepadly

PARDUBICKO - Policisté z Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Pardubického kraje společně s inspektory Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí Hradec Králové vyrazili v sobotu ráno 11. listopadu 2023 na kontroly několika mysliveckých honů na Pardubicku.

 

Policisté u myslivců - střelců jako tradičně kontrolovali zbrojní průkazy, průkazy zbraní, jejich technický stav i to, zda nebyli před nebo v průběhu honů ovlivnění alkoholem nebo jinými návykovými látkami. Kontrolám neunikli ani honci, kteří musí být starší patnácti let. Zároveň policisté myslivce vyzývali i k předložení používaného střeliva, které bylo předmětem kontrol pracovníků inspekce. Ti ověřovali předložené střelivo v souvislosti se změnou nařízení Evropské komise, které zakazuje používání olověných broků v mokřadech a v jejich bezprostřední blízkosti,“ informovala podrobněji tisková mluvčí krajské policie Andrea Muzikantová.

 

Policisté za sobotní dopoledne zkontrolovali namátkově celkem dvě desítky osob z mysliveckých spolků v Dolní Rovni, Uhersku a v Ostřetíně. „Nezjistili jsme žádné nedostatky ani porušení zákonů,“ sdělila mluvčí s tím, že policisté budou v „plné polní“ i v následujících týdnech. (zr) Foto: PČR

 

Mohlo by vás zajímat:

Kam se ztrácejí mufloni?

Kam se ztrácejí mufloni?

Z areálu pod Kunětickou horou zmizel už druhý trofejní kousek

Hejtman Netolický: Velké poděkování lékařům

Hejtman Netolický: Velké poděkování lékařům

Dobrá zpráva pro pacienty na prosinec

Více přihlášek, méně papírování

Více přihlášek, méně papírování

Studenty čekají změny u přijímaček

Mít na co hrát je základ

Mít na co hrát je základ

Mladí konzervatoristé se mohou těšit na výraznou obnovu hudebních nástrojů

V souvislostech

V souvislostech

Zemědělci a potravináři debatovali o cenách a kvalitě potravin

Smutný příběh s dobrým koncem

Smutný příběh s dobrým koncem

Hasičská klubovna ve Svinčanech vstala i díky podpoře kraje z popela