Zkoumá se šest variant

Město Pardubice - 30. 04. 2024
Zkoumá se šest variant

PARDUBICE - Správa železnic pokračuje v přípravách sítě vysokorychlostních tratí, o pokračujících pracích přijel do krajského města informovat ředitel stavební správy vysokorychlostních tratí Správy železnic Jakub Bazgier.

 

„Efektivní napojení na vysokorychlostní železnici je klíčové pro další rozvoj dopravy v našem městě. Jsme připraveni aktivně spolupracovat se všemi zúčastněnými stranami, abychom zajistili, že plánované napojení bude co nejefektivnější a přínosné nejen pro občany města Pardubic, ale také pro celý region,“ uvedl náměstek primátora zodpovědný za dopravu Jan Hrabal.

 

Správa železnic v současné době zkoumá šest možných variant napojení města Pardubic na chystanou vysokorychlostní železnici, z nichž většina kopíruje trasu dálnice D11. Diskuze se zaměřila na efektivní využití této infrastruktury s ohledem na potřeby města a jeho obyvatel. „Správa železnic nechává zpracovávat studii proveditelnosti, pan ředitel nás seznámil s navrhovanými možnostmi. Napojení Pardubic bude součástí odbočky z chystané trasy RS5, na níž naváže polská část směrem do Vratislavi. Benefitem pro Pardubice je plánované zkrácení jízdní doby do Prahy zhruba o 20 minut,“ doplnil.

 

„Napojení Pardubic na plánovanou vysokorychlostní železnici je důležitým krokem směrem k dalšímu rozvoji turistického ruchu v našem regionu. Jsme odhodláni spolupracovat s příslušnými orgány a zajistit, aby tato infrastruktura přinesla maximální prospěch našim občanům i návštěvníkům,“ uvedl náměstek primátora zodpovědný za cestovní ruch René Živný.

 

Plánovaná vysokorychlostní trať má umožnit cestovat vlakem o rychlosti až 320 kilometrů v hodině. Díky navazujícím konvenčním tratím dojde ke kvalitnějšímu propojení jednotlivých regionů. (kvl) Foto: MmP

Mohlo by vás zajímat:

Pomoc pacientům i zaměstnancům

Pomoc pacientům i zaměstnancům

Město podpořilo investici do ambulance paliativní medicíny v Dražkovicích

Flotila se rozrůstá

Flotila se rozrůstá

Pardubický dopravní podnik nakoupil další parciální trolejbusy

Výměna po čtvrtstoletí

Výměna po čtvrtstoletí

Město investovalo do modernizace chladícího systému v pardubické aréně

Nadané a zvídavé mládí

Nadané a zvídavé mládí

Dětský a Studentský parlament za sebou mají další nabitý ročník

Cestující pod dohledem

Cestující pod dohledem

Pardubický dopravní podnik vybavil kamerami všechna svá vozidla

Změny na linkách MHD

Změny na linkách MHD

O prázdninách pozor na patnáctce a sedmnáctce