Hasiči mají novou stříkačku

Město Pardubice - 06. 05. 2024
Hasiči mají novou stříkačku

PARDUBICE - V sobotu 4. května došlo v areálu Automatických mlýnů ke slavnostnímu předání nové cisternové automobilové stříkačky Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje, jejíž pořízení zafinancovalo město Pardubice 10 miliony korun.

 

Práce hasičů je nesmírně náročná. Jsou vždy připraveni a bez ohledu na čas nebo obtížnost situace nasazují svůj život s neuvěřitelnou odvahou a profesionalitou. Jejich práce je často nebezpečná a náročná, ale nikdy neváhají, když jde o záchranu životů nebo majetku. Proto je velmi důležité podporovat je a poskytnout jim k jejich práci co nejlepší podmínky,” přiblížil primátor Jan Nadrchal. „Za to, s jakým nasazením denně riskují své životy, a to se nebavíme jen o požárech, ale o dalších katastrofách jako jsou například záplavy, nebo dopravní nehody, jim patří velký dík,” dodal.

 

Podpory od města Pardubice si velmi vážíme a jsme rádi, na jak dobré bázi dlouhodobě funguje. Nyní díky této podpoře získáváme novou cisternovou automobilovou stříkačku, která nahradí model z roku 2005, který naopak my věnujeme jednotce sboru dobrovolných hasičů Městského obvodu Pardubice I,” uvedl ředitel Hasičského sboru Pardubického kraje Aleš Černohorský a dodal, že HZS Pardubického kraje díky novému automobilu posune úroveň požární ochrany ve městě na novou úroveň.

 

O finančním daru pro HZS Pardubického kraje rozhodlo jednohlasně zastupitelstvo již v roce 2021, nicméně od začátku bylo stanoveno, že město bude tento dar vyplácet ve třech splátkách po dobu tří let, a proto došlo k předání automobilu až nyní. „Jako město podporujeme profesionální hasiče dlouhodobě a pravidelně. Ročně hasičskému sboru přispíváme 3,7 milionu korun na pokrytí investičních a neinvestičních výdajů, jež souvisejí s jejich prací,“ doplnil náměstek primátora zodpovědný za rozpočet Jakub Rychtecký, a připomněl, že město v letošním roce reagovalo na čtyřmilionový příspěvek Pardubického kraje a schválilo navíc finanční příspěvek ve výši 3 miliony korun, díky kterému si HZS Pardubického kraje pořídí nový moderní velitelsko-spojový automobil.

 

Ke slavnostnímu předání došlo na den svatého Floriána – patrona hasičů. Celé dopoledne v prostorách Automatických mlýnů byl uspořádán doprovodný program pro děti a ukázky v soutěži TFA (Toughest Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije), která zahrnuje nejtěžší hasičské disciplíny.

 

K ochraně našich statečných hasičů a jejich nové technice požehnal na závěr ceremoniálu Jeho Excelence Mons. JUDr. Ing. Jan Vokál, JU.D. (TZ – kvl) Foto: MmP

Mohlo by vás zajímat:

Tento týden Zrcadlo umění

Tento týden Zrcadlo umění

Také letos nabídne širokou škálu amatérských umělců

Uzavření mnětických mostů

Uzavření mnětických mostů

Dopravní podnik informuje o opatřeních na lince č. 12

Pardubice ocenily významné občany

Pardubice ocenily významné občany

Medaile převzalo devět osobností z různých odvětví společenského života

Premiér otevřel zastávku a lávku

Premiér otevřel zastávku a lávku

Na mohutných investicích Správy železnic se podílelo i Město Pardubice

Památník Zámeček zve na pietní akt

Památník Zámeček zve na pietní akt

Připomenuto bude 82. výročí heydrichiády na Pardubicku

Automatické mlýny zdobí Loďka

Automatické mlýny zdobí Loďka

Interaktivní dílo Davida Černého podpoří děti s hendikepem