Občané, vyberte si lokalitu

Město Pardubice - 13. 02. 2024
Občané, vyberte si lokalitu

PARDUBICE - Stejně jako loni, i v tomto roce se pardubická radnice připojí do celorepublikové akce s názvem Ukliďme Česko. Letos proběhne magistrátem organizovaný úklid 6. dubna, přičemž o lokalitě rozhodnou občané.

 

„V loňském roce jsme uklízeli v lesíku U Trojice a nasbírali jsme dohromady 600 kilogramů odpadů. Kromě plastu, skla a papíru jsme posbírali také autosedačku, kancelářskou židli nebo postel. Mezi dobrovolníky, kteří se akce zúčastnili, byly také děti, které ochotně pomáhaly a nálada byla skvělá,“ přiblížila loňskou akci náměstkyně primátora zodpovědná za životní prostředí Jiřina Klčová.

 

Pro letošní ročník chce dát radnice možnost občanům, aby navrhli přírodní lokalitu, kde by se mělo uklízet. Magistrát věří, že touto cestou se mu do úklidu podaří zapojit co nejvíce dobrovolníků. Své návrhy mohou občané posílat až do středy 28. února, a to pod speciální facebookový příspěvek nebo prostřednictvím elektronického dotazníku pro ty, kdo nemají Facebook.

 

„Také bychom rádi naší aktivitou motivovali Pardubáky k tomu, aby se připojili k už založené akci nebo aby klidně zorganizovali vlastní úklid,” dodala Klčová s tím, že občané, kteří se budou chtít zapojit jako dobrovolníci nebo organizátoři, naleznou veškerou podporu a informace na webových stránkách Ukliďme Česko. „Pokud navíc lidé svůj úklid zaregistrují ještě před 17. březnem, dostanou od platformy Ukliďme Česko pytle a rukavice, čímž jim odpadá další starost,“ uzavřela náměstkyně.

 

V Pardubicích a blízkém okolí je v současné chvíli zaregistrováno 17 úklidových událostí, přičemž každoročně se úklidy ve městě (v rámci akce Ukliďme Česko) pohybují v řádu desítek. Pravidelně se zapojují i pardubické základní a mateřské školy.

 

O akci Ukliďme Česko

 

První uklízecí akce v rámci platformy Ukliďme Česko se uskutečnila v květnu 2014 a hned v září stejného roku obdržela platforma ekologického Oskara, a to když vyhrála soutěž Energy Globe Award. Každoročně se do akce zapojují po celé republice desetitisíce dobrovolníku. Cílem celé události je – jak už její název napovídá – uklidit černé skládky a nepořádek.

(kvl)  Ilustrační foto: ČSOP

Mohlo by vás zajímat:

Dukla Sportovní: další krok

Dukla Sportovní: další krok

Rekonstrukce basketbalové haly je na spadnutí

Oživí veřejný prostor

Oživí veřejný prostor

Cestu na zámek bude nově zdobit nadživotní socha koně

Kdo nesehnal lístky, může na Pernštýňák

Kdo nesehnal lístky, může na Pernštýňák

Budovu radnice ozdobí na podporu Dynama šály

Na místě bývalé Telegrafie a Tesly

Na místě bývalé Telegrafie a Tesly

Univerzita Pardubice letos začne stavět budovu pro Fakultu zdravotnických studií

Sázka je sázka

Sázka je sázka

Hradecká primátorka oblékla pardubický dres

Radnici navštívili studenti z Tchaj-wanu

Radnici navštívili studenti z Tchaj-wanu

Program výměnného pobytu je velmi pestrý