Rekonstrukce Grandu v plném proudu

Město Pardubice - 21. 02. 2024
Rekonstrukce Grandu v plném proudu

PARDUBICE - Obchodní centrum GRAND, architektonický klenot v centru krajského města, prochází v současnosti významnou proměnou. Stavební firma MARHOLD, která se na rekonstrukci podílí, finišuje také výstavbu nového parkovacího domu v jeho sousedství.

 

Citlivou rekonstrukci obchodního centra GRAND dostala na starosti stavební firma MARHOLD ve spolupráci se společností Chládek a Tintěra Pardubice. GRAND vznikl na přelomu 20. a 30. let minulého století podle návrhu uznávaného českého architekta Josefa Gočára a současný majitel, společnost PSN s.r.o., se rozhodla navrátit mu lesk a šarm první republiky a vytvořit z něj moderní obchodní centrum s působivou atmosférou.

 

„Blíže dokončení je šestipatrový parkovací dům za Domem hudby, jehož výstavba začala v polovině minulého roku. Svých 269 parkovacích míst nabídne již v průběhu letních prázdnin tohoto roku, kdy bude zahájen zkušební provoz,“ říká Lukáš Skokan, předseda představenstva společnosti MARHOLD.

 

„V GRANDU nyní probíhají rozsáhlé úpravy interiéru. Příští měsíc začneme pomocí velkého jeřábu umísťovat na střechu novou techniku a v květnu vyroste nad dvoranou, vedoucí k třídě Míru, ocelová konstrukce. Ta bude základem prosklené střechy, která nad tímto prostorem nově vznikne,“ dodává.

 

GRAND po rekonstrukci nabídne 29 moderních nájemních jednotek v 1. a 2. podlaží o celkové prodejní ploše 3 500 m2. V podzemním podlaží bude i po modernizaci nadále pokračovat provoz supermarketu. Prostory GRANDU obohatí i nová gastrozóna, ke které budou přiléhat dvě samostatné prostorné terasy. Ve třetím podlaží vznikne nový coworkingový prostor v prosklené klenbě pro 620 m2 kreativních kanceláří, chybět nebude ani letní terasa. Zrekonstruované obchodní centrum se návštěvníkům otevře na podzim příštího roku.

 

Pardubická stavební firma MARHOLD, člen skupiny enteria, se zabývá realizací pozemních staveb. Významné místo v její produkci zaujímá odstraňování vad panelové výstavby včetně statických a povrchových sanací a zateplování. Z pozice generálního dodavatele zajišťuje také opravy, rekonstrukce a výstavbu pozemních objektů včetně vodohospodářských staveb. MARHOLD na trhu působí již od roku 1991. Za více než 30 let se z malé firmy, nabízející drobné práce, vypracoval na významného generálního dodavatele komplexních stavebních projektů. (LK)  Foto: (zr)Mohlo by vás zajímat:

Dukla Sportovní: další krok

Dukla Sportovní: další krok

Rekonstrukce basketbalové haly je na spadnutí

Oživí veřejný prostor

Oživí veřejný prostor

Cestu na zámek bude nově zdobit nadživotní socha koně

Kdo nesehnal lístky, může na Pernštýňák

Kdo nesehnal lístky, může na Pernštýňák

Budovu radnice ozdobí na podporu Dynama šály

Na místě bývalé Telegrafie a Tesly

Na místě bývalé Telegrafie a Tesly

Univerzita Pardubice letos začne stavět budovu pro Fakultu zdravotnických studií

Sázka je sázka

Sázka je sázka

Hradecká primátorka oblékla pardubický dres

Radnici navštívili studenti z Tchaj-wanu

Radnici navštívili studenti z Tchaj-wanu

Program výměnného pobytu je velmi pestrý