Přivítali amerického velvyslance

Město Pardubice - 06. 03. 2024
Přivítali amerického velvyslance

PARDUBICE - V úterý přivítala radnice vzácnou návštěvu – amerického velvyslance, Jeho Excelenci Bijana Sabeta. Společně se zástupci vedení města debatoval o rozvoji Pardubic, pomoci ukrajinským uprchlíkům anebo o Velké pardubické.

 

„Moc si vážíme toho, že jsme dnes mohli pana velvyslance přivítat u nás na pardubické radnici. Pan velvyslanec se velice zajímal o město a měl několik otázek, kterými dle svých slov chtěl naše město pochopit. Bavili jsme se o tom, jak se Pardubice proměnily na průmyslové město a jak se staly železničním uzlem,“ informoval po setkání pardubický primátor Jan Nadrchal a dodal, že dalším tématem jednání byla i pomoc města ukrajinským uprchlíkům, kterou americký velvyslanec velice chválil.

 

V rámci debaty ambasador zmínil také blížící se výročí vstupu České republiky do NATO, od kterého uplyne příští týden 25 let. To však nebylo jediné výročí, o kterém byla na schůzce řeč. Tento rok uplyne přesně 150 let od prvního dostihu Velké pardubické, na kterou vedení města velvyslance USA pozvalo. „Na panu velvyslanci bylo vidět, že by na dostih velice rád dorazil a přislíbil, že pokud datum nebude kolidovat s jinou událostí v jeho kalendáři, přijede,“ doplnil primátor.

 

Jednalo se o první oficiální návštěvu Jeho Excelence Bijana Sabeta v Pardubicích. Dopoledne strávil na Univerzitě Pardubice, kde se setkal s vedením univerzity a Fakulty filozofické. Na půdě Univerzity Pardubice měl i přednášku na téma: U.S.-Czech Relations in 2024: Strengthening Long-Lasting Transatlantic Partnership. Následovala debata se studenty. Poté se přesunul i do nově zrekonstruovaných Automatických mlýnů.

 

Bijan Sabet byl před svým nástupem do funkce velvyslance spoluzakladatelem společnosti Spark Capital, ve které vedl investice a působil v představenstvu začínajících společností, které se později proměnily v globální lídry. V roce 2007 například řídil investici společnosti Spark do Twitteru. Současně se věnoval mentoringu studentů a začínajících podnikatelů. V České republice působí jako velvyslanec od 31. ledna 2023.(kvl) Foto: MmP (Velvyslanec USA Bijan Sabet na snímku druhý zleva)

Mohlo by vás zajímat:

Pardubice nabité moderní energií

Pardubice nabité moderní energií

Unikátní setkání představí domácí fotovoltaiku, život s elektromobilem a nastíní, proč přichází jaro dříve

Automatické mlýny poprvé

Automatické mlýny poprvé

Zámek Pardubice hostí v pátek zahájení Festivalu muzejních nocí

Vedení města debatovalo s poslanci

Vedení města debatovalo s poslanci

Mezi tématy nechyběla spalovna nebezpečných odpadů nebo areál bývalých kasáren

Pocta JUDr. Josefu Štolbovi

Pocta JUDr. Josefu Štolbovi

Pardubičtí turisté odhalili významnému občanovi desku na domě, kde žil

Pozor na spádové obvody

Pozor na spádové obvody

Pardubické mateřské školy otevírají dveře pro zápisy již za týden

Hasiči mají novou stříkačku

Hasiči mají novou stříkačku

Její nákup financovalo město Pardubice