Ocenění kantorů

Město Pardubice - 26. 03. 2024
Ocenění kantorů

PARDUBICE - V prostorách Východočeského divadla se sešli nejlepší pardubičtí pedagogové za rok 2023. Ti nejenom že převzali ocenění za svou práci, ale také zhlédli představení Do Nebes!

 

„Práci učitelů považuji za jedno z nejdůležitějších povolání, jaká existují. Po rodině jsou to právě učitelé, kdo formují a rozvíjí naše děti. Doufám, že i díky tomuto ocenění naši pedagogové vědí, že jejich práce nezůstává nepovšimnuta,“ ocenil práci pedagogů primátor města Pardubic Jan Nadrchal.

 

Radnice oceňuje nejlepší pedagogy každoročně v měsíci březnu v souvislosti se Dnem učitelů. „Pro vnímání této profese ve společnosti jsou důležité symboly. Oceňování těch nejlepších pedagogů je poděkováním a ukázkou toho, jak si jejich práce nesmírně vážíme, a věřím, je i motivací do jejich další činnosti. Z 53 organizací, kde vzděláváme a pečujeme o téměř 16 tisíc dětí, oceňujeme skutečně ty nejlepší, pro které je jejich profese posláním, a kteří dosahují se svými žáky vynikajících výsledků. Součástí našeho poděkování je také finanční odměna. Velmi mě těší, že se z oceňování stala prestižní akce, kdy je zaplněné celé naše divadlo,“ řekl první náměstek primátora Jakub Rychtecký zodpovědný za školství s tím, že poděkování si za svou zodpovědnou a společensky nenahraditelnou práci zaslouží úplně všichni.

 

Komise pro výchovu, vzdělávání a rodinu letos obdržela 35 jmen, z nichž si 28 pedagogů v prostorách pardubického divadla dokráčelo pro pamětní listy a kytice jako poděkování za jejich náročnou práci. „Titul nejlepších učitelů roku 2023 získalo sedm pedagogů, konkrétně Lucie Kubátová, Karel Myška, Zita Kudrnová, Zdeňka Grossová, René Hönig, Venuše Novotná a Iva Škaloudová. Ocenění si zaslouží díky svému významnému osobnímu přínosu ve výchově a vzdělávání dětí a mládeže. Děkujeme jim za jejich každodenní mravenčí práci,“ sdělil předseda Komise pro výchovu, vzdělávání a rodinu František Němec. Podle něho už samotná nominace od ředitele je skvělým vysvědčením jejich práce.

 

Speciální ocenění – cenu náměstka Rychteckého – získala Petra Vopršalová z mateřské školy Korálek. „Tato cena patří celému kolektivu v Mateřské škole Korálek pod vedením akční paní ředitelky za jejich úžasné zapojení rodičů a dětí do sportovních aktivit Běháme s Korálkem. Pravidelného běhání se zúčastnilo 97 dětí z korálkových tříd. Dětem, rodičům, sourozencům, prarodičům a dalším členům rodiny se podařilo v roce 2023 dohromady naběhat neuvěřitelných 4 582 kilometrů,“ vyzdvihl práci ředitelky Vopršalové a jejího týmu náměstek primátora Jakub Rychtecký. Ten ocenil i aktivní zapojení školky v rámci mezigeneračního projektu babiček v mateřských školách zřizovaným městem Pardubice.

 

Město Pardubice již tradičně ocenilo i tři nejlepší ředitele za rok 2023, letos si toto ocenění odnášejí tři ženy. Staly se jimi Gisela Kostelecká ze ZŠ Staňkova a dvě končící dlouholeté ředitelky – Jana Smetanová ze ZŠ Prodloužená a ředitelka mateřské školy Benešovo náměstí Šárka Fišerová.

 

Součástí slavnostního večera bylo i loučení s odcházejícími řediteli a ředitelkami, kteří všichni obdrželi perníkové vysvědčení. „Kromě již dvou výše zmíněných ředitelek a osobností Jany Smetanové a Šárky Fišerové si perníkové vysvědčení, které je upřímným poděkováním za jejich dlouholetou kvalitní práci pro pardubické školství, odnesli také Jarmila Staňková, Zdeněk Seidl, Dana Předotová, Iva Štorková a Irena Tužinská,“ uzavřela Ivana Liedermanová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu pardubického magistrátu. (kvl) Foto: MmP (Na snímku uprostřed sedm nejlepších učitelů)

 

Mohlo by vás zajímat:

Dukla Sportovní: další krok

Dukla Sportovní: další krok

Rekonstrukce basketbalové haly je na spadnutí

Oživí veřejný prostor

Oživí veřejný prostor

Cestu na zámek bude nově zdobit nadživotní socha koně

Kdo nesehnal lístky, může na Pernštýňák

Kdo nesehnal lístky, může na Pernštýňák

Budovu radnice ozdobí na podporu Dynama šály

Na místě bývalé Telegrafie a Tesly

Na místě bývalé Telegrafie a Tesly

Univerzita Pardubice letos začne stavět budovu pro Fakultu zdravotnických studií

Sázka je sázka

Sázka je sázka

Hradecká primátorka oblékla pardubický dres

Radnici navštívili studenti z Tchaj-wanu

Radnici navštívili studenti z Tchaj-wanu

Program výměnného pobytu je velmi pestrý