Kdo nesehnal lístky, může na Pernštýňák

Město Pardubice - 16. 04. 2024
Kdo nesehnal lístky, může na Pernštýňák

PARDUBICE - Hokejové šílenství, které zaplavilo město, se dotklo i magistrátu. Ten ve spolupráci s hokejovým klubem a městským obvodem I pro občany přichystal velkoplošnou obrazovku na Pernštýnském náměstí, jako tomu bylo například i při posledním finále s brněnskou Kometou z roku 2012. Navíc budovu radnice na podporu Dynama ozdobí i šály.

 

„Vnímali jsme vzkazy od spoluobčanů, jestli bude promítání finále i letos. A chtěli jsme jim vyhovět, protože víme, jak velký zájem byl o vstupenky na domácí zápasy. Navíc si všichni ještě pamatujeme finále z roku 2012, kdy na Pernštýnském náměstí sledovaly rozhodující utkání tisícovky Pardubáků,“ vzkázal primátor Jan Nadrchal a dodal, že zařídit obrazovku ale nejde ze dne na den. „Museli jsme to chvíli řešit, například kvůli dopravnímu značení, ale díky spolupráci s hokejovým klubem a městským obvodem I se to podařilo a obrazovka na Pernštýnském náměstí bude. A hned od dnešního utkání,“ uzavřel primátor Nadrchal.

 

Na živý přenos na Pernštýnském náměstí se tak spoluobčané můžou prozatím těšit v úterý a ve středu.

 

Velkoplošná obrazovka není ale jediná výjimečná věc, která bude nově na „Pernštýňáku“ k vidění. Na budově radnice budou od dnešního odpoledne na podporu pardubických hokejistů vlát také dvě šály. „Všichni víme, že jsme město sportu, a když se naši hokejisté po 12 letech probojovali do finále, věděli jsme, že je musíme nějak podpořit. Takže když přišla nabídka z hokejového klubu s žádostí o umístění šál na budovu radnice, souhlasili jsme. Věříme, že to udělá radost nejen našim hokejistům, ale také spoluobčanům,“ komentovala náměstkyně zodpovědná za kulturu Jiřina Klčová.

 

Pardubičtí hokejisté svou finálovou sérii odstartují v úterý večer v domácím prostředí. Vedle titulu mistra extraligy chtějí Třinci oplatit loňskou porážku ze semifinále. (kvl) Ilustrační foto: ROMAN MARČÁK

 

Mohlo by vás zajímat:

Pardubice nabité moderní energií

Pardubice nabité moderní energií

Unikátní setkání představí domácí fotovoltaiku, život s elektromobilem a nastíní, proč přichází jaro dříve

Automatické mlýny poprvé

Automatické mlýny poprvé

Zámek Pardubice hostí v pátek zahájení Festivalu muzejních nocí

Vedení města debatovalo s poslanci

Vedení města debatovalo s poslanci

Mezi tématy nechyběla spalovna nebezpečných odpadů nebo areál bývalých kasáren

Pocta JUDr. Josefu Štolbovi

Pocta JUDr. Josefu Štolbovi

Pardubičtí turisté odhalili významnému občanovi desku na domě, kde žil

Pozor na spádové obvody

Pozor na spádové obvody

Pardubické mateřské školy otevírají dveře pro zápisy již za týden

Hasiči mají novou stříkačku

Hasiči mají novou stříkačku

Její nákup financovalo město Pardubice