Čističky dětem a seniorům

Město Pardubice - 18. 03. 2021
Čističky dětem a seniorům

 

PARDUBICE - Čtyři speciální čističky vzduchu, které dokážou likvidovat bakterie a viry. Takový dar obdržely dvě organizace zřízené městem při příležitosti Světového dne sociální práce od regionální společnosti Multi CZ. Jednotlivé přístroje tak byly předány na ta místa, kde jsou nejvíce potřeba.

„Dvě germicidní čističky vzduchu pomohou v Domově pro seniory na Dubině, další dva přístroje poslouží v nestátním zdravotnickém zařízení Lentilka - Integrační školka a Rehabilitační centrum, čističky tedy pomohou tam, kde je to nejvíce třeba, aby nedošlo k omezení provozu z důvodu nákazy koronavirem. Přístroje jsou navíc mobilní, takže se dají přenášet dle potřeby a zároveň čistí vzduch i za přítomnosti lidí v místnosti. Tohoto daru od regionálních firem si velmi vážím, je to další střípek do mozaiky ochrany dětí a klientů, ale i personálu,“ podotýká náměstek primátora Jakub Rychtecký.

Tyto čtyři přístroje jsou přitom v tomto roce druhým darem v pořadí, pět germicidních čističek vzduchu s ÚV-C lampami na likvidaci virů a bakterií město převzalo již na konci února, a to od společnosti Ellbery. Tehdy byly tři čističky předány do tříd MŠ Brožíkova, zbylé dvě „hlídají“ vzduch v ZŠ npor. Eliáše, obě školy jsou totiž i v současné době v provozu, jelikož je město vyčlenilo pro děti zdravotníků, sociálních pracovníků a dalších zaměstnanců z první linie. Ředitelé si navíc po pozitivní zkušenosti s jejich fungováním již nakoupili další přístroje.

K minimalizování přenosu nákazy Covidem-19 přispívá také očkování, tento týden se druhé dávky vakcíny dočká většina zaměstnanců Domova pro seniory na Dubině. „V Domově pro seniory U Kostelíčka máme již naočkováno jak první, tak i druhou dávkou vakcíny. V Domově pro seniory na Dubině pokračuje tento týden očkování druhou dávkou vakcíny, do konce týdne bychom měli mít hotovo. Velmi jsme tlačili na přednostní očkování zaměstnanců určených mateřských a základních škol, systém registrací na to nebyl připraven, jsme moc rádi, že ledy se pohnuly, tento týden bude první dávkou oočkováno na 70 procent zaměstnanců z mateřské školy Brožíkova a na 80 procent zaměstnanců ZŠ npor. Eliáše, pracovníci těchto škol jsou aktuálně v první linii,“ dodává náměstek Rychtecký. (iko) Foto: ARCHIV

 

Mohlo by vás zajímat:

Rychlodráhu neuzavřou

Rychlodráhu neuzavřou

Uzavírky budou částečné, práce se však prodlouží do 21. srpna

Letní stadion se brzy zazelená

Letní stadion se brzy zazelená

Finanční rezerva pokryje vícenáklady spojené s vytvořením kvalitnějšího zázemí

MHD Pardubice: Přehled změn

MHD Pardubice: Přehled změn

Rekonstrukce klíčového podjezdu přinese složitější cestování

Pro spokojenost dětí i rodičů

Pro spokojenost dětí i rodičů

Tábory finanční podpora města ani letos nemine

Podpora talentů i kreativity

Podpora talentů i kreativity

Nový formát Kulturního fóra se osvědčil

Připravte se na komplikace

Připravte se na komplikace

Oprava železničního mostu na počátku července zcela uzavře podjezd v ulici Jana Palacha