Velký úklid na Červeňáku

Město Pardubice - 29. 03. 2021
Velký úklid na Červeňáku

 

PARDUBICE - Ani covid a omezení volného pohybu nezastavily odhodlání některých obyvatel města zbavit své okolí nepořádku, který po sobě zanechávají jejich spoluobčané. Letos pardubičtí dobrovolníci v rámci akce Ukliďme Česko zaměřili svůj zájem na katastr Pardubic, zejména na přírodní lokalitu Červeňák.

Že je území bývalého vojenského cvičiště, které nedávno získalo do svého majetku město, lidem blízké, prokázaly v sobotu i v neděli desítky, ať organizovaných, nebo neorganizovaných, dobrovolníků, mezi nimiž nechyběly ani rodiny s dětmi, které přiložily ruku k dílu v rámci nedělní procházky. Torzo kočárku, nákupní vozík, polámaný plastový nábytek, pneumatiky, volební plakáty a spoustu jiného odpadu se během dvou dní stěhovaly na hromady, které budou v následujících dnech odvážet k likvidaci pracovníci Služeb města Pardubic.

Jarní akce Ukliďme Česko se o víkendu zúčastnilo podle prvních odhadů organizátorů na zhruba tisícovce míst v České republice na 40 až 50 tisíc dobrovolníků. Příští velký úklid plánují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v rámci 4. ročníku Celosvětového úklidového dne na třetí zářijový víkend. (NaH) Foto: MĚSTO PARDUBICE

Mohlo by vás zajímat:

U Slovan se chystají změny v dopravě

U Slovan se chystají změny v dopravě

Přibydou zóny 30, nové přechody i přehlednější parkování

Představitelé města zasadili lípu

Představitelé města zasadili lípu

Začaly tím celoroční oslavy 170 let od založení dostihové dráhy

V hale Dukla se špičkovými technologiemi

V hale Dukla se špičkovými technologiemi

Při rekonstrukci pomůže technickému zázemí dotace od Pardubického kraje

Na čtyřech hlavních pilířích

Na čtyřech hlavních pilířích

Strategický plán Pardubic na další desetiletí je připraven

Eldis Pardubice otevřel novou halu

Eldis Pardubice otevřel novou halu

Investice za 100 milionů umožní mimo jiné testování 3D radarů

Pardubice poděkovaly svým pedagogům

Pardubice poděkovaly svým pedagogům

Ocenění převzali učitelé, ředitelé i držitelka ceny náměstka