Rozloučení s Lumírem Sokolem

Kultura - 31. 03. 2021
Rozloučení s Lumírem Sokolem

PARDUBICE – Rodina, přátelé, kamarádi, známí, návštěvníci rockových koncertů… Ti všichni se dnes odpoledne zúčastnili v pardubickém krematoriu, nebo alespoň na prostranství před ním, posledního rozloučení s Lumírem Sokolem, výraznou postavou místního undergroundu, zakladatelem Rádia Panag a provozovatelem rockových klubů Žlutý pes a Ponorka, který zemřel ve středu 24. března ve věku 61 let.

Hold Zilvarovi, jak zněla přezdívka zesnulého, přišli dát příslušníci jeho generace, ale i lidé mladšího věku. Venku před domem smutku hrála Vypsaná fixa... Byl to netradiční obřad, nikoli smuteční, jak si Lumír Sokol přál. „Je to tak, nic s tím nenaděláš, i když tohle už je náš les, v němž se kácí,“ dalo se zaslechnout mezi účastníky originálního aktu finálního sbohem, při němž byl nebožtík vyprovázen na poslední cestu dlouhým potleskem všech přítomných. (ro) Foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

 

Mohlo by vás zajímat:

Beethoven, Mahler, Steinway, světoví umělci

Beethoven, Mahler, Steinway, světoví umělci

Komorní filharmonie představila program své 58. koncertní sezony

Paganini a Osudová

Paganini a Osudová

Od pondělí do středy se konají abonentní koncerty Komorní filharmonie

Rondel opět plný zábavy

Rondel opět plný zábavy

Východočeské divadlo otevírá svou letní scénu na Kunětické hoře

Nahatý Shakespeare, Péčko, Rande naslepo…

Nahatý Shakespeare, Péčko, Rande naslepo…

Divadelní festival Pernštejnlove spouští předprodej

Káčko, kafíčko a konec světa

Káčko, kafíčko a konec světa

Martin Paur ve středu 6. května představí svou novou knihu

Tři sestry opět v Pardubickém pivovaru

Tři sestry opět v Pardubickém pivovaru

V případě nepříznivého počasí bude část areálu zastřešena