Bronz z Budapešti

Region - 07. 09. 2021
Bronz z Budapešti

BUDAPEŠŤ - Čtyřicet tři nejlepších jezdců čtyřspřeží z Evropy se sjelo ve dnech 30. srpna až 5. září do maďarské metropole porovnat své síly na evropském šampionátu. Českou republiku a Národní hřebčín Kladruby nad Labem reprezentoval se starokladrubskými bělouši Jiří Nesvačil junior, který zajel třetí nejlepší překážkovou jízdu a v celkovém výsledku se umístil na výborné třinácté pozici.

 

Kladrubské čtyřspřeží ve složení Generalissimus Ruana III, Favory Risa XXI-53, Rudolfo Ecrasita II-34, Generalissimus Roncha VI a Generalissimus Represa XXXIV-21 vedené Jiřím Nesvačilem jun. absolvovalo ve čtvrtek 2. září drezurní zkoušku a s výsledkem 59,77 trestných bodů skončilo na devatenáctém místě. V sobotním maratonu bylo deváté a v průběžném pořadí šampionátu se posunulo z devatenácté na šestnáctou příčku. Bezchybná překážková jízda s malou penalizací za překročení časového limitu vynesla Jiřímu Nesvačilovi jun. skvělé třetí místo v této dílčí disciplíně. V závěrečném hodnocení obsadil třináctou příčku. Mistrem Evropy ve čtyřspřeží 2021 se stal Nizozemec Bram Chardon.

 

Do Maďarska vyrazilo kompletní české družstvo, jehož členy byli vedle Jiřího Nesvačila jun. jeho otec Jiří Nesvačil, který obsadil v celkovém hodnocení třicáté druhé místo, a bratr Radek Nesvačil, který skončil na třicátém prvním místě. Český tým se v soutěži družstev umístil na šestém místě z devíti národů. MICHAELA PROCHÁZKOVÁ Foto: NHK

Mohlo by vás zajímat:

Po tragické ztrátě kolegů

Po tragické ztrátě kolegů

Hasiči v celé republice v neděli uctí památku zesnulých kolegů

DAKO-CZ je firmou roku

DAKO-CZ je firmou roku

Po vítězství v Pardubickém kraji postupuje do celorepublikového finále

O budoucnosti na kolejích

O budoucnosti na kolejích

Vysokorychlostní trať zkrátí cestu z Pardubic do Prahy na 35 minut

Holice mají svoji detektivku

Holice mají svoji detektivku

Kristýna Trpková vydala pozoruhodný debut a ve čtvrtek byla kniha pokřtěna

Cyklistům vstříc

Cyklistům vstříc

Spojení mezi Pardubickým a Královéhradeckým krajem bude už možná brzy bezpečnější

Tragická nehoda u Dražkovic

Tragická nehoda u Dražkovic

Jeden z účastníků kolize podlehl na místě utrpěným zraněním