Včetně místnosti na holínky

Region - 13. 09. 2021
Včetně místnosti na holínky

KLADRUBY NAD LABEM - Ubytovací zázemí pro studenty a studentky Střední školy chovu koní a jezdectví by mělo doznat zásadních změn. Pardubický kraj připravuje komplexní rekonstrukce vnitřních prostor domova mládeže. Předpokládané náklady před výběrovým řízením na zhotovitele činí 28 milionů korun.

 

„Domov mládeže v Kladrubech nad Labem patří mezi ty, na které se chceme investičně zaměřit, protože jeho stav neodpovídá standardům, které bychom chtěli našim studentkám a studentům nabízet. Součástí rekonstrukce je kompletní úprava vnitřních prostor domova, a to včetně samotných pokojů. Budeme měnit veškeré rozvody, podlahy, obklady, ale také všechno vybavení pokojů a jednotlivých buněk. V rámci projektu bude řešena i rekonstrukce suterénu, kde se nachází prostory šaten a místnost pro mytí holínek,“ uvedl krajský radní pro oblast školství Josef Kozel s tím, že rekonstrukce bude řešena po jednotlivých patrech za plného provozu internátu.

 

Pardubický kraj v posledních letech investoval do Střední školy chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem další významné prostředky. „V roce 2019 jsme za 13 milionů korun dokončili rekonstrukci kuchyně a jídelny, protože tehdejší zázemí neodpovídalo jak hygienickým normám, tak nárokům na bezproblémový provoz. Vedle toho jsme za 3,5 milionu korun upravili unikátní demonstrační učebnu a za 2,5 milionu korun zrekonstruovali kotelnu. Postupně se nám tak daří školu, která je svým zaměřením specifická v rámci celé republiky, dávat do stavu, ve kterém jsou již jiné školy v regionu,“ řekl hejtman Martin Netolický. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Po tragické ztrátě kolegů

Po tragické ztrátě kolegů

Hasiči v celé republice v neděli uctí památku zesnulých kolegů

DAKO-CZ je firmou roku

DAKO-CZ je firmou roku

Po vítězství v Pardubickém kraji postupuje do celorepublikového finále

O budoucnosti na kolejích

O budoucnosti na kolejích

Vysokorychlostní trať zkrátí cestu z Pardubic do Prahy na 35 minut

Holice mají svoji detektivku

Holice mají svoji detektivku

Kristýna Trpková vydala pozoruhodný debut a ve čtvrtek byla kniha pokřtěna

Cyklistům vstříc

Cyklistům vstříc

Spojení mezi Pardubickým a Královéhradeckým krajem bude už možná brzy bezpečnější

Tragická nehoda u Dražkovic

Tragická nehoda u Dražkovic

Jeden z účastníků kolize podlehl na místě utrpěným zraněním