Se šéfem hospodářské komory

Region - 08. 10. 2021
Se šéfem hospodářské komory

PARDUBICE - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s předsedou Krajské hospodářské komory Pardubického kraje Jozefem Koprivňanským. Tématem setkání byla mimo jiné připravovaná burza škol, investiční činnost Pardubického kraje, ale také záležitosti spojené s rozvojem pardubického letiště.

 

Předseda Krajské hospodářské komory Pardubického kraje informoval hejtmana o přehlídce středních škol a zaměstnavatelů, která se uskuteční 22. října v pardubické Enteria areně. „Dlouhodobě s podnikateli hovoříme o jejich propojování se žáky nejen středních, ale také základních škol, kteří si volí svoji další budoucnost. Tato velká akce, kdy na jednom místě bude více než 70 škol a zaměstnavatelů je určitě dobrou možností pro žáky a jejich rodiče, ale také pro školy samotné, jak prezentovat svoji činnost široké veřejnosti,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

Ten informoval předsedu Komory o aktuální investiční činnosti Pardubického kraje, které dominuje výstavba centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici, ale také stavba centrálního příjmu v Orlickoústecké nemocnici a budování novostavby Nemocnice následné péče v Moravské Třebové. Řeč byla také o dalším rozvoji Letiště Pardubice.

 

„Krajská hospodářská komora je aktivní v rámci jednání nejen s podnikateli z našeho regionu pro využití letiště pro cargo dopravu, což je cesta, na kterou jsme opakovaně upozorňovali, a jsem rád, že nyní začíná mít konkrétní obrysy. Osobní doprava je náchylná na jakékoliv geopolitické změny, což jsme ostatně viděli v minulosti v případě letů do Ruska či na Ukrajinu, a tak je nezbytně nutné mít stabilní zdroj příjmů, kterým je z mého pohledu jak cargo, tak například oblast general aviation,“ řekl hejtman Martin Netolický. (DoB) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

Mohlo by vás zajímat:

Po cargu je poptávka

Po cargu je poptávka

Pardubické letiště by se na přepravu nákladů mělo více zaměřit

Zájem o očkování narůstá

Zájem o očkování narůstá

Bez registrace o následujícím víkendu v prostorách pardubické Sokolovny

Pod patřičnou pozorností

Pod patřičnou pozorností

Pardubický kraj dohlíží na výstavbu centrálního příjmu v Pardubické nemocnici

Spolupráce i zasazení stromu

Spolupráce i zasazení stromu

Univerzitu navštíví Jennifer Bachus, Chargé d´Affaires Velvyslanectví USA v ČR

Spolupráce je důležitá

Spolupráce je důležitá

Netolický: Přeji si, aby nová vláda obcím a krajům naslouchala

Lepší je se registrovat

Lepší je se registrovat

Očkování bez registrace bude možné jeden den v týdnu