Zateplení za 17 milionů

Region - 17. 10. 2021
Zateplení za 17 milionů

CHRUDIM - Na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti obchodu a služeb byla dokončena investice do zateplení oken a půdy na hlavní budově školy, a dále střechy a oken na školní tělocvičně. Celkové náklady dosáhly částky 17 milionů korun.

 

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb v Chrudimi patří mezi školy, které se snažíme v rámci různých příležitostí prezentovat mimo jiné v rámci pořádání společenských a kulturních akcí, jelikož gastro obory jsou zde velmi kvalitní a práce studentů je na profesionální úrovni. Takto například studenti připravili raut na ambasádách v rakouské Vídni či gruzínském Tbilisi,“ řekl hejtman Martin Netolický.

 

Kromě kvalitního odborného výcviku se škola nyní dočkala také ekonomičtějšího provozu a energetických úspor. „V rámci investice dosahující 17 milionů korun jsme řešili energeticky úsporná opatření na hlavní budově a budově tělocvičny. V případě hlavní budovy se jedná o výměnu oken, repase dveří hlavního vstupu a zateplení půdy. U tělocvičny jsme řešili zateplení obvodových stěn, a výměny oken,“ uvedl hejtman.

 

Škola byla založena v roce 1958 a od svého počátku vyučuje tříleté a později také čtyřleté obory denního studia z oblasti gastronomie, obchodu a potravinářství. K těm v 90. letech minulého století přibyly obory se zaměřením na ekonomiku, obchod a informatiku. V letošním školním roce studuje ve škole 425 žáků v 19 třídách. Součástí školy je sportovní zázemí s tělocvičnou, posilovnou i sportovním stadionem. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

O parkování a o letišti

O parkování a o letišti

Kraj a město řeší situaci v okolí Pardubické nemocnice

Línek: Zachovat objem financí

Línek: Zachovat objem financí

V Evropském výboru regionů o rychlé přeshraniční pomoci při katastrofách

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Bojové vozidlo MARS 4x4 bylo oceněno na mezinárodním veletrhu obranné techniky

Explosia má Osobnost roku

Explosia má Osobnost roku

Na IDETu byl oceněn také odborník z oboru trhavin Ladislav Říha