Velmi důležitá škola

Region - 23. 11. 2021
Velmi důležitá škola

KLADRUBY NAD LABEM - Od roku 2019 je krajina zdejšího hřebčína zapsaná na listinu světového kulturního dědictví UNESCO. S fungováním Národního hřebčína je nedílnou součástí spojena také Střední škola chovu koní a jezdectví. Po úpravě kuchyně s jídelnou, demonstrační učebny či modernizace kotelny zde kraj vybral dodavatele pro rekonstrukci vnitřních prostor domova mládeže. Z pěti doručených nabídek vybrala hodnotící komise jako finančně nejvýhodnější tu v hodnotě mírně přesahující 25 milionů korun včetně daně.

 

„Škola v Kladrubech nad Labem patří vzhledem ke svému unikátnímu zaměření mezi školy přesahové s výrazným množstvím studentů z jiných regionů bez možnosti pravidelného dojíždění. Proto chceme vylepšit zázemí v rámci ubytovacích kapacit za částku přesahující 25 milionů korun. Po dokončení rekonstrukce kuchyně a jídelny za 13 milionů korun, modernizaci demonstrační učebny za 3,5 milionu korun a rekonstrukci kotelny za 2,5 milionu korun se tak jedná o další významnou investici do zázemí této školy,“ řekl hejtman Martin Netolický.

 

Rekonstrukce bude řešena za plného provozu domova mládeže. „Vzhledem k tomu, že nemáme alternativní ubytovací kapacity, tak musíme rekonstrukci řešit za plného provozu školy. Součástí rekonstrukce je úprava vnitřních prostor včetně vybavení a zázemí samotných pokojů. Budeme měnit také všechny rozvody, podlahy či obklady. Součástí prací je také rekonstrukce suterénu se šatnami a technickou místností pro mytí holínek,“ uvedl krajský radní pro oblast školství Josef Kozel.

 

Podle náměstka hejtmana je zvelebování krajské střední školy součástí širších investic do celé oblasti. „Řešíme management plán, který je de facto souborem všech opatření, které v sobě mají obsahovat všechny investice a aktivity na území památky UNESCO. Kromě školy včetně jízdárny se řeší například spolupráce s obcemi pro napojení hřebčína na Labskou cyklostezku, rekonstrukce mostu přes Labe a další,“ řekl náměstek hejtmana a předseda Rady památky UNESCO Roman Línek. (DoB) Foto: SŠCHKJ (internet)

Mohlo by vás zajímat:

Po proškolení pomáhají

Po proškolení pomáhají

Na žádost krajské hygienické stanice se hasiči zapojili do trasování

Pro životní prostředí i rozpočet

Pro životní prostředí i rozpočet

Energeticky úsporná opatření se v krajských budovách vyplácejí

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Až do 17. prosince je navíc naplánována trasa očkovacího kamionu

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Hraný dokument připomene osudy odboje na Pardubicku

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad

Chrudim opět nejlepší v kraji

Najdi svoji identitu

Najdi svoji identitu

Univerzita Pardubice se představuje na veletrhu Gaudeamus