Tři vzpomínkové akce

Region - 13. 01. 2022
Tři vzpomínkové akce

PARDUBICE / SEZEMICE – Ve středu se v regionu uskutečnily tři akce k uctění památky obětí heydrichiády, především ležácké tragédie, ale i hrdinství parašutistů a účastníků místního protinacistického odboje.

 

Na památku obětí nacistického běsnění v roce 1942 bylo nejprve v areálu Památníku Zámeček zapáleno 194 svíček na počest 194 zde zmařených životů. Následně se pietní setkání konalo u blízké Larischovy vily. Program vzpomínkového dne vyvrcholil v Sezemicích setkáním pamětníků s přednáškovým i kulturním programem.

 

Akce připravené Památníkem Zámeček, Městem Pardubice, Pardubickým krajem, Památníkem Lidice, Československou obcí legionářskou a Městem Sezemice provázel zájem veřejnosti.

 

K 80. výročí pohnutých událostí spojených s regionálním odbojem a heydrichiádou se bude konat v příštích týdnech a měsících více připomínek. Na těchto stránkách o nich budeme podrobněji informovat. Památník Zámeček například chystá další akci již na 27. ledna. Až do konce ledna mají lidé možnost v sále Jana Kašpara v budově Reálky na Krajském úřadě Pardubického kraje navštívit výstavu kreseb malířky Zdenky Landové, které autorka věnovala hrdinství čs. parašutistů a jejich spolupracovníků z řad domácího protinacistického odboje. (zr) Foto: FRANTIŠEK VLČEK (Na snímku středeční vzpomínková akce v areálu Památníku Zámeček)

 

Mohlo by vás zajímat:

Prostor pro 112 kamionů

Prostor pro 112 kamionů

MD logistika slaví 20 let a otevírá jednu z největších mrazírenských komor v republice

Převrácený kamion u Medlešic

Převrácený kamion u Medlešic

Pondělní silný vítr se v regionu neobešel bez následků

Máte zájem? Jste vítáni!

Máte zájem? Jste vítáni!

Fakulty Univerzity Pardubice otevírají své dveře pro uchazeče o studium

Přetížená vozidla na I/35

Přetížená vozidla na I/35

Jedno z nich bylo těžší o téměř dvě tuny

Pozor při plánování cest

Pozor při plánování cest

Koronavirus ovlivňuje autobusovou dopravu na Orlickoústecku

Nesouhlas se spalovnou

Nesouhlas se spalovnou

Krajští radní se chtějí držet programového prohlášení