Z radnice je škola

Region - 31. 01. 2022
Z radnice je škola

HEŘMANŮV MĚSTEC – Ve městě byl slavnostně otevřen zrekonstruovaný dům č.p. 4, který v minulosti sloužil pro potřeby městského úřadu. Opravená budova za více než 40 milionů korun bude sloužit pro potřeby základní školy. Slavnostního otevření se kromě starosty města a radního Pardubického kraje pro oblast školství Josefa Kozla zúčastnil také hejtman Martin Netolický.

„Když jsem před osmi lety nastoupil do funkce starosty, tak budova městského úřadu byla ve velmi špatném stavu a nedělala nám rozhodně radost. Po vybudování nového úřadu jsme začali řešit, co s touto budovou dál. Propojení se základní školou, do které chodí téměř 800 dětí a je spádovou pro široké okolí, se nabízelo a jsem rád, že se nám to nyní podařilo," řekl starosta Heřmanova Městce Josef Kozel.

V rámci přestavby za 40 milionů korun byly vybudovány nové kmenové třídy, odborné učebny a družina, včetně zajištění bezbariérovosti a bezbariérové toalety.

„Přestěhování radnice je vždy odvážným krokem, ale v případě Heřmanova Městce to byl nezbytný předpoklad pro rozšíření základní školy a rekonstrukci celé památkově chráněné budovy. Osobně považuji za důležité, že se podařilo budovu v centru města velmi šetrně opravit a zachovat její původní ráz. Celému náměstí se pak velmi uleví po přesunu autobusového nádraží k železniční stanici,“ řekl hejtman Martin Netolický. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Auto si „půjčil“ a naboural

Auto si „půjčil“ a naboural

Na téhle vyjížďce nebylo nic dobře

Vznikne nový portál

Vznikne nový portál

Žádat o dotace Pardubického kraje bude jednodušší

Časovka z Časů na Ostrov

Časovka z Časů na Ostrov

Na nové dálnici D35 si v září zazávodí silniční cyklisté

Kraj vybral zhotovitele úprav

Kraj vybral zhotovitele úprav

Objekty domova mládeže v Rybitví zatím slouží ukrajinským uprchlíkům

Zbývá už jen poslední patro

Zbývá už jen poslední patro

V novém srdci Pardubické nemocnice vše pokračuje podle harmonogramu

Zbývají ještě okna

Zbývají ještě okna

Regionální muzeum v Chrudimi prosvítila opravená zdobná fasáda