O koních jako o rodinném stříbru

Region - 21. 04. 2022
O koních jako o rodinném stříbru

PARDUBICE / KLADRUBY NAD LABEM - Předseda rady památky UNESCO Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem Roman Línek se tento týden sešel s ministrem zemědělství Zdeňkem Nekolou. Jednali o rozvoji této památky, kterou spravuje Ministerstvo zemědělství České republiky, i o další exkluzivní koňské akci – Velké pardubické.

 

„Seznámil jsem pana ministra s činností rady, ve které na úrovni náměstků ministrů spolupracují čtyři vládní rezorty – zemědělství, kultura, životní prostředí a místní rozvoj. Předal jsem mu nový management plán, který byl podmínkou pro zapsání na seznam UNESCO a je platný na léta 2022-26. Probrali jsme úkoly, které z něj vyplývají pro obnovu krajiny, památek chovu koní či udržitelnost cestovního ruchu a domluvili jsme se na společné návštěvě hřebčína v nejbližších měsících,“ uvedl Roman Línek.

 

Dalším tématem jednání byl ikonický dostih Velká pardubická steeplechase, který se v Pardubicích jezdí už od roku 1874. „V našem kraji považujeme jak kladrubský hřebčín, tak Velkou pardubickou za rodinné stříbro, které vytváří zdejší identitu. Proto budeme rádi, když Ministerstvo zemědělství ČR najde vhodnou formu, jak i tento nejtěžší dostih kontinentální Evropy s bohatou tradicí podpořit,“ dodal Línek. (zun) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Kraj vybral zhotovitele úprav

Kraj vybral zhotovitele úprav

Objekty domova mládeže v Rybitví zatím slouží ukrajinským uprchlíkům

Zbývá už jen poslední patro

Zbývá už jen poslední patro

V novém srdci Pardubické nemocnice vše pokračuje podle harmonogramu

Zbývají ještě okna

Zbývají ještě okna

Regionální muzeum v Chrudimi prosvítila opravená zdobná fasáda

Joystick a hlasové povely

Joystick a hlasové povely

Přeloučská autoškola vychází vstříc i handicapovaným zájemcům o řidičák

Ocenění i do Choltic

Ocenění i do Choltic

Kraj daruje úspěšným obcím v soutěži Vesnice roku přes milion korun

Třetí, nebo čtvrtou dávku?

Třetí, nebo čtvrtou dávku?

Očkovací kamion bude příští týden v Pardubicích