Nelze zavírat oči

Region - 15. 06. 2022
Nelze zavírat oči

PARDUBICE - Na základě úterního jednání hejtmana Martina Netolického a náměstka hejtmana pro oblast dopravy Michala Kortyše se ve středu ráno konalo další jednání s dopravcem BusLine o vývoji zajištění regionální autobusové dopravy ve čtyřech oblastech, které společnost obsluhuje. Kraj velmi intenzivně jedná s dalšími dopravci o možné výpomoci, a pokud vše půjde podle představ, tak by se v pondělí měl počet neodjetých spojů zredukovat na polovinu.

 

Děláme maximum, co je v našich silách, tlačíme na společnost BusLine, aby vše uvedla co nejrychleji do stavu, který odpovídá uzavřené smlouvě. Zároveň obvoláváme další dopravce, zda jsou nám schopni a ochotni pomoci a některé turnusy místo společnosti BusLine zajistit. Momentálně to vypadá, že bychom mohli od pondělí snížit počet neodjetých spojů na polovinu. Věřím, že se nám to společnými silami podaří,“ uvedl Michal Kortyš.

 

 

Podle hejtmana Martina Netolického zároveň kraj bude na společnosti uplatňovat sankce. „V úterý jsme definovali jasné a nepodkročitelné podmínky směrem k dopravci. Stávající situaci považuji za šlendrián a flagrantní porušení smlouvy, protože dopravce věděl dlouho dopředu, že v neděli 12. června začíná zajišťovat autobusovou dopravu ve čtyřech oblastech. Smlouva hovoří jasně a smlouvy jsou od toho, aby se dodržovaly. Proto budeme po společnosti BusLine požadovat úhradu sankcí dle sankčního mechanismu, se kterým společnost při podpisu smlouvy souhlasila. Vím, že cestujícím sankce nepomohou, ale my rozhodně nemůžeme zavírat oči. Jakmile bude situace stabilizovaná, tak budeme po společnosti BusLine požadovat, aby připravila pro své cestující jako omluvu za stávající situaci určitý bonus například v podobě krátkodobého odpuštění jízdného,“ řekl hejtman Netolický. (DoB) Ilustrační foto: mapy.cz

Mohlo by vás zajímat:

Sociální služby dostanou zbytek dotací

Sociální služby dostanou zbytek dotací

Stále však čekají, jak dopadne další dofinancování od státu

Hasiče nic nepřekvapí

Hasiče nic nepřekvapí

Poradili si s transportem v domě, kde ještě nebylo schodiště

Muzeum vylepšilo zámeckou hlásku

Muzeum vylepšilo zámeckou hlásku

Kromě výhledu uvidíte proměnu Pardubic a okolní krajiny

Modré nasvícení na uvítanou

Modré nasvícení na uvítanou

Roman Línek byl opětovně zvolen místopředsedou Evropského výboru regionů

Univerzita poskytne zázemí

Univerzita poskytne zázemí

Pardubická vysoká škola se podílí na prvním jednání českého předsednictví

Obnova na kolejích

Obnova na kolejích

Od příštího roku budou v kraji jezdit další moderní železniční soupravy