Do konce srpna

Region - 22. 06. 2022
Do konce srpna

PARDUBICE - Z Gočárovy budovy Automatických mlýnů vznikne krajská galerie umění s novými výstavními sály, prostory pro práci s veřejností a depozitáři. Objekt bude zvenku přístupný z nábřeží i z nádvoří bezbariérově, uvnitř budovy budou pak třemi výtahy přístupná všechna podlaží, jedním z výtahů i střešní terasa. Stavební část má být hotová do konce srpna.

 

„I když stavební práce na hlavní budově z velké části brzo skončí, čeká nás ještě spousta dalších úkolů. Musíme například vysoutěžit a zrealizovat celé vnitřní vybavení. Tento týden jsme na radě kraje vyhlásili výběrové řízení na dodávku a instalaci audiovizuální techniky a řešení prostorové akustiky. To spočívá v úpravě stěn společenského sálu pomocí atypických lamelových akustických a difúzních obkladů, které zajistí dobré podmínky pro mluvené slovo i hudbu. Postupně budeme soutěžit i další části vnitřního vybavení,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

 

Původně měli zůstat odborní pracovníci galerie ve starých kancelářích na zámku. „Nakonec jsme se rozhodli, že celý zámek uvolníme Východočeskému muzeu a pro odborné pracovníky a vedení galerie zprovozníme kancelářskou sekci v části Automatických mlýnů, které se netýká současná etapa rekonstrukce. Umožní nám to soustředit celou krajskou galerii jen na dvě místa – do Automatických mlýnů a Domu U Jonáše. Náklady na administrativní patro předpokládáme kolem 10 milionů korun a je to akce pro příští rok,“ dodal Línek.

 

Mimo hlavní projekt podpořený evropskými dotacemi vyroste v hlavní budově Automatických mlýnů galerijní kavárna s výhledem na řeku Chrudimku. Samotný projekt si vezme na starost Východočeská galerie, příspěvková organizace Pardubického kraje, která se postará o vnitřní vybavení a případné stavební úpravy.  Předpokládané náklady jsou zhruba 1,6 milionu korun. Zároveň bude galerie hledat vhodného nájemce na provoz kavárny. (zun) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Sociální služby dostanou zbytek dotací

Sociální služby dostanou zbytek dotací

Stále však čekají, jak dopadne další dofinancování od státu

Hasiče nic nepřekvapí

Hasiče nic nepřekvapí

Poradili si s transportem v domě, kde ještě nebylo schodiště

Muzeum vylepšilo zámeckou hlásku

Muzeum vylepšilo zámeckou hlásku

Kromě výhledu uvidíte proměnu Pardubic a okolní krajiny

Modré nasvícení na uvítanou

Modré nasvícení na uvítanou

Roman Línek byl opětovně zvolen místopředsedou Evropského výboru regionů

Univerzita poskytne zázemí

Univerzita poskytne zázemí

Pardubická vysoká škola se podílí na prvním jednání českého předsednictví

Obnova na kolejích

Obnova na kolejích

Od příštího roku budou v kraji jezdit další moderní železniční soupravy