Časovka z Časů na Ostrov

Region - 16. 08. 2022
Časovka z Časů na Ostrov

PARDUBICKO - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s předsedou Cyklistického klubu Pardubice Josefem Říhou. Tématem bylo nejen nedávné Mistrovství České republiky a Slovenské republiky cyklistů do 23 let v České Třebové, ale řeč šla také o dalších plánovaných závodech na území Pardubického kraje. Jedním z nich bude divácky velmi atraktivní časovka na novém úseku dálnice D35 z Časů směrem na Ostrov, která se uskuteční v sobotu 10. září.

 

„Ještě před oficiálním otevřením nového úseku dálnice D35 z Časů do Ostrova si ji vyzkoušejí silniční cyklisté. Pro ně bude připraven 11 kilometrů dlouhý úsek, na kterém se uskuteční pohár mládeže a žen Techniserv Cup a také Extraliga Masters, což je nejvyšší amatérská silniční liga v České republice. Osobně považuji nápad využít dokončovanou dálnici jako velmi dobrý z hlediska diváckého zájmu, ale i zážitku samotných cyklistů,“ řekl hejtman Martin Netolický.

 

K českotřebovskému Mistrovství České republiky a Slovenské republiky cyklistů do 23 let hejtman poznamenal: „Závod byl velmi kladně hodnocen nejen samotnými závodníky, ale i jejich kluby a organizátory, a proto doufám, že se vrcholné závody do našeho kraje brzy vrátí. Ostatně zajímavých cyklistických závodů je v regionu vícero. Jedná se například o závody Regionem Orlicka, Závod míru nejmladších v okolí Jevíčka, Pardubické kritérium či závody horských kol na Dolní Moravě.“  (DoB) Ilustrační foto: FRANTIŠEK VLČEK

Mohlo by vás zajímat:

Okres Pardubice: 60,53 ku 39,46

Okres Pardubice: 60,53 ku 39,46

Rovněž v našem regionu zvítězil ve 2. kole prezidentských voleb výrazně Petr Pavel

Ranní karambol na Chrudimsku

Ranní karambol na Chrudimsku

Hromadná nehoda se sedmi zraněnými na silnici I/37 u obce Lukavice

Dřevo místo železa

Dřevo místo železa

Menší mosty se mohou opravovat pomocí nové metody, která šetří čas, přírodu i peníze

Pololetní prázdniny „v přírodě“

Pololetní prázdniny „v přírodě“

Den volna mohou děti strávit v teple a suchu zámku

Harmonogram je plněn

Harmonogram je plněn

Stavba centrálního příjmu v Pardubické nemocnici pokračuje podle plánu

Zloděj kol dopaden

Zloděj kol dopaden

Šestadvacetiletý muž ukradl na Chrudimsku téměř dvě desítky bicyklů