Časovka z Časů na Ostrov

Region - 16. 08. 2022
Časovka z Časů na Ostrov

PARDUBICKO - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s předsedou Cyklistického klubu Pardubice Josefem Říhou. Tématem bylo nejen nedávné Mistrovství České republiky a Slovenské republiky cyklistů do 23 let v České Třebové, ale řeč šla také o dalších plánovaných závodech na území Pardubického kraje. Jedním z nich bude divácky velmi atraktivní časovka na novém úseku dálnice D35 z Časů směrem na Ostrov, která se uskuteční v sobotu 10. září.

 

„Ještě před oficiálním otevřením nového úseku dálnice D35 z Časů do Ostrova si ji vyzkoušejí silniční cyklisté. Pro ně bude připraven 11 kilometrů dlouhý úsek, na kterém se uskuteční pohár mládeže a žen Techniserv Cup a také Extraliga Masters, což je nejvyšší amatérská silniční liga v České republice. Osobně považuji nápad využít dokončovanou dálnici jako velmi dobrý z hlediska diváckého zájmu, ale i zážitku samotných cyklistů,“ řekl hejtman Martin Netolický.

 

K českotřebovskému Mistrovství České republiky a Slovenské republiky cyklistů do 23 let hejtman poznamenal: „Závod byl velmi kladně hodnocen nejen samotnými závodníky, ale i jejich kluby a organizátory, a proto doufám, že se vrcholné závody do našeho kraje brzy vrátí. Ostatně zajímavých cyklistických závodů je v regionu vícero. Jedná se například o závody Regionem Orlicka, Závod míru nejmladších v okolí Jevíčka, Pardubické kritérium či závody horských kol na Dolní Moravě.“  (DoB) Ilustrační foto: FRANTIŠEK VLČEK

Mohlo by vás zajímat:

Plán údržby schválen

Plán údržby schválen

Silničáři budou letos přes zimu udržovat přes 3000 kilometrů krajských komunikací

Mají obavy z budoucnosti

Mají obavy z budoucnosti

Zemědělci jsou rádi za průběh letošních žní

Majitel bronzu je od nás

Majitel bronzu je od nás

Medailista z MS ve veslování je profesionálním hasičem v Pardubicích

Páteční slavnost v aule

Páteční slavnost v aule

Univerzita Pardubice udělí čestné doktoráty dvěma vědeckým osobnostem

Stát si daně za ně ohlídá

Stát si daně za ně ohlídá

Muž převážel celkem 90 000 kusů cigaret bez tabákových nálepek a bez dokladů ke zboží

Žáci mají o projekt zájem

Žáci mají o projekt zájem

Význam oblíbených TECHNOhrátek je nepopiratelný