Dospěly lípa i členství

Region - 20. 09. 2022
Dospěly lípa i členství

DŘÍTEČ – Ve zdejším kongresovém centru zasedali finanční radové zemí Evropské unie.  Je zvykem, že země předsedající Radě Evropské unie hostí některá zasedání, většinou to bývá v jejím hlavním městě. Tentokrát se podařilo dostat program i do regionu a ukázat, že také Pardubický kraj má co nabídnout.

 

„Finanční radové pracují při velvyslanectvích jednotlivých zemí při Evropské unii a jsou hlavními spojkami ministrů financí se evropskými finančními strukturami. Jsou to experti, ne politici, a připravují mimo jiné podklady pro společná zasedání ministrů financí, takzvaný ECOFIN,“ vysvětlil náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

 

V pondělí předal český zástupce skupiny finančních radů Jiří Palán osobní finanční dar na podporu ukrajinské uprchlické komunity v Pardubicích řecko-katolickému knězi Marianu Kurylovi. „Moc děkuji všem, kteří nás podporují. Využijeme prostředky pro děti na Ukrajině. Mnoho z nich se učí na dálku, proto nakoupíme za polovinu tablety pro jejich výuku a z druhé poloviny plínky a další potřeby pro osiřelé děti v dětských domovech,“ sdělil pan Kurylo. Předání se uskutečnilo pod lípou Evropské unie, jejíž sazenici přivezl před referendem o vstupu v roce 2002 tehdejší vedoucí delegace Evropské unie v České republice Ramiro Cibrian, a vysadil ji tehdejší hejtman Roman Línek. Od té doby je z ní už dospělý strom, stejně jako členství České republiky v Evropské unii prošlo různými peripetiemi až k letošnímu náročnému předsednictví.

 

„Po skončení pracovní části jsme návštěvníkům z 26 dalších členských zemí Evropské unie umožnili poznat naše historické krajské město a zámek, podívali se také do kladrubského hřebčína, na závodiště a do nově upraveného památníku na Zámečku. Věřím, že jsme přispěli k dobré úrovni našeho předsednictví,“ dodal Línek, který je také vedoucím české delegace v Evropském výboru regionů. (zun) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Filmaři hledají lokace mimo Prahu

Filmaři hledají lokace mimo Prahu

Pro Pardubický kraj je to velká příležitost

Chystají novinku na zámku

Chystají novinku na zámku

Lapidárium představí kamenné památky od středověku do současnosti

Galavečer plný dobra

Galavečer plný dobra

Kromě jiných ocenil i třídu děvčat, která se věnuje charitě a dobrovolnictví

Uznání pro Krásku z Kladiny i pro pivo

Uznání pro Krásku z Kladiny i pro pivo

Dokument o nálezu jedinečné nádoby a objevu nejstaršího piva svého druhu uspěl na festivalu v Bratislavě

Na několik etap

Na několik etap

Kraj pokračuje v přípravách na rozšíření parkovacích ploch v Pardubické nemocnici

Perný víkend pro silničáře

Perný víkend pro silničáře

Najezdili v Pardubickém regionu 61 tisíc kilometrů