Dospěly lípa i členství

Region - 20. 09. 2022
Dospěly lípa i členství

DŘÍTEČ – Ve zdejším kongresovém centru zasedali finanční radové zemí Evropské unie.  Je zvykem, že země předsedající Radě Evropské unie hostí některá zasedání, většinou to bývá v jejím hlavním městě. Tentokrát se podařilo dostat program i do regionu a ukázat, že také Pardubický kraj má co nabídnout.

 

„Finanční radové pracují při velvyslanectvích jednotlivých zemí při Evropské unii a jsou hlavními spojkami ministrů financí se evropskými finančními strukturami. Jsou to experti, ne politici, a připravují mimo jiné podklady pro společná zasedání ministrů financí, takzvaný ECOFIN,“ vysvětlil náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

 

V pondělí předal český zástupce skupiny finančních radů Jiří Palán osobní finanční dar na podporu ukrajinské uprchlické komunity v Pardubicích řecko-katolickému knězi Marianu Kurylovi. „Moc děkuji všem, kteří nás podporují. Využijeme prostředky pro děti na Ukrajině. Mnoho z nich se učí na dálku, proto nakoupíme za polovinu tablety pro jejich výuku a z druhé poloviny plínky a další potřeby pro osiřelé děti v dětských domovech,“ sdělil pan Kurylo. Předání se uskutečnilo pod lípou Evropské unie, jejíž sazenici přivezl před referendem o vstupu v roce 2002 tehdejší vedoucí delegace Evropské unie v České republice Ramiro Cibrian, a vysadil ji tehdejší hejtman Roman Línek. Od té doby je z ní už dospělý strom, stejně jako členství České republiky v Evropské unii prošlo různými peripetiemi až k letošnímu náročnému předsednictví.

 

„Po skončení pracovní části jsme návštěvníkům z 26 dalších členských zemí Evropské unie umožnili poznat naše historické krajské město a zámek, podívali se také do kladrubského hřebčína, na závodiště a do nově upraveného památníku na Zámečku. Věřím, že jsme přispěli k dobré úrovni našeho předsednictví,“ dodal Línek, který je také vedoucím české delegace v Evropském výboru regionů. (zun) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Plán údržby schválen

Plán údržby schválen

Silničáři budou letos přes zimu udržovat přes 3000 kilometrů krajských komunikací

Mají obavy z budoucnosti

Mají obavy z budoucnosti

Zemědělci jsou rádi za průběh letošních žní

Majitel bronzu je od nás

Majitel bronzu je od nás

Medailista z MS ve veslování je profesionálním hasičem v Pardubicích

Páteční slavnost v aule

Páteční slavnost v aule

Univerzita Pardubice udělí čestné doktoráty dvěma vědeckým osobnostem

Stát si daně za ně ohlídá

Stát si daně za ně ohlídá

Muž převážel celkem 90 000 kusů cigaret bez tabákových nálepek a bez dokladů ke zboží

Žáci mají o projekt zájem

Žáci mají o projekt zájem

Význam oblíbených TECHNOhrátek je nepopiratelný