Majitel bronzu je od nás

Region - 29. 09. 2022
Majitel bronzu je od nás

RAČICE / PARDUBICE - Máte rádi sport? Konkrétně veslování? Pokud ano, tak vám nemohlo uniknout, že se v posledních dnech opravdu hodně skloňovalo jméno Milan Viktora.

 

Milan Viktora se totiž na Mistrovství světa ve veslování v Račicích umístil na krásné 3. pozici. Pro nás je to o to významnější, že Milan Viktora je příslušníkem Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje a jsme na něj pyšní.

 

Jediný cenný kov na domácím kanále vytvořila dvojka bez kormidelníka lehkých vah Milan Viktora a Jiří Kopáč. Ani jeden se již nevěnuje veslování profesionálně. Jednatřicetiletý Milan Viktora stejně jako Kopáč přestali vrcholově veslovat před pár lety. Milan Viktora je profesionálním hasičem v Pardubicích.

 

Musíme ale říci, že parťáci dokonce těsně před cílem drželi stříbrnou pozici ještě před Maďary, možná si mohli pomyslet i na zlato. Každopádně bronzová medaile z mistrovství světa je báječný úspěch!

 

„Trénink byl hodně složitý. Jeden den sloužím čtyřiadvacet hodin na směně v Pardubicích a poté mám dva dny volno,“ vysvětluje Milan Viktora. Milan má rodinu a krásné dvě malé děti.  „Dojížděl jsem na trénink do Prahy, bylo to náročnější, ale s Jirkou Kopáčem jsme to nakonec zvládli. Poslední tři týdny jsem trénink zintenzivnil, ale nakonec to klaplo,“ říká šťastný Viktora.

 

Trénovali jsme opravdu hodně. „V práci chodím na trenažér a do posilovny. Každý den chodím běhat. S profesionálním veslováním jsem skončil před čtyřmi lety. Dva roky jsem vůbec nevesloval. Loni na podzim jsem si ale koupil loď, protože mně to prostě chybělo. Mám veslování rád, člověk si přitom vyčistí hlavu. Pak se mi ozval Jirka Kopáč, jestli nezkusíme dvojku a já jsem hned kývnul. Dopadlo to dobře,“ dodává skvělý, úspěšný, a navíc skromný Milan. VENDULA HORÁKOVÁ, tisková mluvčí HZS PaK  Foto: ARCHIV MILANA VIKTORY

Mohlo by vás zajímat:

Zastropují navýšení ceny

Zastropují navýšení ceny

Na centrálním příjmu v Pardubické nemocnici byla prostavěna již půl miliarda

Částka, která pomůže

Částka, která pomůže

Pardubickému kraji bude přiděleno 370 milionů na opravy silnic

Odneslo to pivo v basách

Odneslo to pivo v basách

Silnice u Horních Ředic byla kvůli nehodě nákladního vozu uzavřena

Opět na Ukrajině

Opět na Ukrajině

Kraj plánuje pomoc poničené obci v Chersonské oblasti

Neviděli jste nehodu sanitky?

Neviděli jste nehodu sanitky?

Policisté žádají občany o pomoc

Krajský rozpočet je připraven

Krajský rozpočet je připraven

Zásadní investice i posílení dotací v prosinci projednají zastupitelé