Využili možnost dotace

Region - 18. 10. 2022
Využili možnost dotace

PARDUBICE - S velmi dobrou zprávou se na svém pondělním jednání seznámili krajští radní. Jedná se o zpětné proplacení projektu Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje na pořízení celkem 11 sanitních vozů z Integrovaného regionálního operačního programu. Celkové náklady projektu činily 42,1 milionu korun, z čehož 90 procent pokryjí dotační prostředky.

 

„Obměně vozového parku našich záchranářů se společně s budováním nových výjezdových základen věnujeme dlouhodobě a průběžně. Nyní bylo pořízeno celkem osm velkých záchranářských vozidel a tři vozidla rendez – vous, což je systém spočívající v tom, že se na místě zásahu potkává sanita a menší vozidlo, v němž jezdí lékař s řidičem záchranky. Vozidla pro systém rendez-vous jsou vybavena zástavbou pro instalaci zdravotnického materiálu a informačních technologií tak, aby splňovala podmínky pro kvalitní zajištění zdravotní péče pro pacienty,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

Finanční prostředky budou poskytnuty ex post, tedy po realizaci projektu, a to z Integrovaného regionálního operačního programu. „Je pro nás samozřejmě velmi dobrou zprávou, že se nám podařilo prostředky na nákup vozidel získat, což nám umožní využít finanční prostředky na další investiční aktivity a rozvoj naší zdravotnické záchranné služby. Vždy se snažíme v maximální možné míře využívat všech dotačních možností, a to jak ze státního rozpočtu, tak samozřejmě z evropských fondů a budeme v tom chtít pokračovat i v následujícím programovém období,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková. (DoB) Ilustrační foto: zzspak.cz

Mohlo by vás zajímat:

Kam se ztrácejí mufloni?

Kam se ztrácejí mufloni?

Z areálu pod Kunětickou horou zmizel už druhý trofejní kousek

Hejtman Netolický: Velké poděkování lékařům

Hejtman Netolický: Velké poděkování lékařům

Dobrá zpráva pro pacienty na prosinec

Více přihlášek, méně papírování

Více přihlášek, méně papírování

Studenty čekají změny u přijímaček

Mít na co hrát je základ

Mít na co hrát je základ

Mladí konzervatoristé se mohou těšit na výraznou obnovu hudebních nástrojů

V souvislostech

V souvislostech

Zemědělci a potravináři debatovali o cenách a kvalitě potravin

Smutný příběh s dobrým koncem

Smutný příběh s dobrým koncem

Hasičská klubovna ve Svinčanech vstala i díky podpoře kraje z popela