Využili možnost dotace

Region - 18. 10. 2022
Využili možnost dotace

PARDUBICE - S velmi dobrou zprávou se na svém pondělním jednání seznámili krajští radní. Jedná se o zpětné proplacení projektu Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje na pořízení celkem 11 sanitních vozů z Integrovaného regionálního operačního programu. Celkové náklady projektu činily 42,1 milionu korun, z čehož 90 procent pokryjí dotační prostředky.

 

„Obměně vozového parku našich záchranářů se společně s budováním nových výjezdových základen věnujeme dlouhodobě a průběžně. Nyní bylo pořízeno celkem osm velkých záchranářských vozidel a tři vozidla rendez – vous, což je systém spočívající v tom, že se na místě zásahu potkává sanita a menší vozidlo, v němž jezdí lékař s řidičem záchranky. Vozidla pro systém rendez-vous jsou vybavena zástavbou pro instalaci zdravotnického materiálu a informačních technologií tak, aby splňovala podmínky pro kvalitní zajištění zdravotní péče pro pacienty,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

Finanční prostředky budou poskytnuty ex post, tedy po realizaci projektu, a to z Integrovaného regionálního operačního programu. „Je pro nás samozřejmě velmi dobrou zprávou, že se nám podařilo prostředky na nákup vozidel získat, což nám umožní využít finanční prostředky na další investiční aktivity a rozvoj naší zdravotnické záchranné služby. Vždy se snažíme v maximální možné míře využívat všech dotačních možností, a to jak ze státního rozpočtu, tak samozřejmě z evropských fondů a budeme v tom chtít pokračovat i v následujícím programovém období,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková. (DoB) Ilustrační foto: zzspak.cz

Mohlo by vás zajímat:

Především do oblasti dopravy

Především do oblasti dopravy

Investice kraje posílí v letošním roce 1,2 miliardy korun

Za účasti odborníků od nás

Za účasti odborníků od nás

Restaurátoři z Univerzity Pardubice zkoumají malby Emauzského kláštera

Policie hledá svědky

Policie hledá svědky

Chodec po střetu ve Starém Hradišti skončil v nemocnici

Vít Rakušan na Pardubicku

Vít Rakušan na Pardubicku

Ministr vnitra navštívil v pátek LDN Rybitví a „chemičárnu“ v krajském městě

Obor, který studenty baví

Obor, který studenty baví

Chemiklání se letos z Univerzity Pardubice a Cambridge rozšíří i na Oxford

Pro veřejný sektor

Pro veřejný sektor

Kraj rozšiřuje spolupráci s Univerzitou Pardubice